Новий Трудовий кодекс: українців вразили “сюрпризами”

Новий Трудовий кодекс: українців вразили “сюрпризами”
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Відомий правозахисник Едуард Багіров переконаний, що внесені групою депутатів до парламенту зміни до Кодексу законів про працю обмежують права працівників і дозволяють власникам підприємств звільняти людей під надуманими приводами.

Про це розповів  в ефірі ObozTV, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Багіров назвав законопроект “божевільним” і заявив, що порівняти його можна хіба що з сумно відомими “законами 16 січня”, які увійшли в історію  як “закони про диктатуру”.

Так правозахисник розкритикував норму, яка дозволяє запровадження 12-годинного робочого дня.

 “Наші депутати, а по суті народні рабовласники України, могли б і всі 24 години записати. Можна і зарплату  не – шматок хліба, чашку води і вистачить”, – обурився він.

Також Багіров висловив сумнів у доцільності і коректності  норми законопроекту, якою передбачається звільнення працівника з роботи  за відмову від щеплення.  “Це більше схоже на зовнішній антураж і видимість турботи про здоров’я нації”, – зазначив юрист.

Велике невдоволення правозахисника викликала і норма, яка дозволить  звільнити з роботи працівника за розголошення комерційної таємниці.

“Що надумає роботодавець, то і буде комерційною таємницею…  Це черговий механізм безпроблемних звільнень, щоб у власника компанії була можливість без проблем звільнити будь-якого працівника”, – заявив він.

“80% депутатів Верховної Ради є власниками великого бізнесу. Вони приймають такі закони, які будуть зручні їм”, – резюмував  правозахисник.

Нагадаємо,  за середньостатистичними даними, громадяни України отримують 53 гривні за годину праці. Найбільший показник реальної заробітної плати за січень досяг 11 668 гривень у Києві, найнижчий показник -5 865 гривень у Тернополі.

Нагадаємо також, якщо український парламент ухвалить новий Трудовий кодекс, передусім зміни стосуватимуться ключових статей щодо захисту прав працівників: відпустка, звільнення і декрет.

Також повідомлялося, що новий Трудовий кодекс дасть можливість офіційно працювати дітям. Передбачається, що роботодавець зможе укладати трудовий договір з дітьми, що не досягли 14-річного віку. Така норма дозволить офіційно заробляти гроші дітям, які працюють в кіно і рекламі, беруть участь у концертах тощо.

Джерело: Народна Правда