Комуналка подорожчає, а за борги доведеться платити пеню: що очікує на українців найближчим часом

Комуналка подорожчає, а за борги доведеться платити пеню: що очікує на українців найближчим часом
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

З 2019 року українці будуть платити пеню за дні відтермінування оплати житлово-комунальних послуг. Таке рішення затверджено законом “Про житлово-комунальні послуги”.

Loading...

Як пише “НАРОДНА ПРАВДА” з посиланням на “Обозреватель”, пеню планують нараховувати після 20 числа кожного місяця. Щодня встановлюватимуть додаткову оплату у розмірі 0,01% від боргу. Автори ідеї переконують, що за 100 днів несплати за житлово-комунальні послуги буде нараховано додатковий лише 1% від загальної суми.

Окрім цього, буде прийнято нововведення щодо комерційного обліку комунальних послуг. Водо- і теплопостачання будуть фіксувати завдяки будинковим, а не індивідуальним лічильникам. Таким чином покази можуть стати вищими через крани, що протікають, дірки в трубах чи махінації з даними.

Як раніше писала “НАРОДНА ПРАВДА”, у 2018 році тарифи на житлово-комунальні послуги в Україні, традиційно, зростуть. Насамперед, завдячуючи Міжнародному валютному фонду, який “шантажує” уряд кредитними траншами. Відповідно домовленостей з МВФ, ціни на газ для споживачів мали б зрости на 17% ще восени минулого року, але Кабмін попросив відтермінувати підвищення ціни на “блакитне паливо”. 

Нагадаємо, що 5 грудня президент Петро Порошенко підписав закон “Про житлово-комунальні послуги”. А тим часом заборгованість населення за ЖКП перевищила понад 12,5 мільярдів гривень. 

Джерело: Народна Правда
загрузка...