Водіям хочуть запровадити додаткову перевірку

Водіям хочуть запровадити додаткову перевірку
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Ввести медико-психологічний огляд при отриманні водійських прав має намір Кабінет міністрів. Уряд затвердив план підвищення безпеки дорожнього руху до 2020 року. Розробкою заходів займуться МВС, Мінінфраструктури та Міністерство охорони здоров’я.

Про це йдеться в сюжеті Радіо НВ, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Раніше в МОЗ заявляли про розробку гармонізації національних стандартів медичного огляду кандидатів у водії згідно з європейськими нормами. Йшлося про систематизацію профілактичних, наркологічних, обов’язкових попередніх та періодичних психіатричних оглядів громадян.

Як здійснювати психіатричний огляд кандидатів у водії – в уряді ще вирішують. Україна могла б запозичити іноземний досвід та впровадити тестовий опитування, вважає член комітету Верховної Ради з охорони здоров’я Оксана Корчинська.

“Повинна бути експертиза, чи не є людина психічно хворою, чи не вживає наркотики і алкоголь. Щоб позбутися корупції в комісіях, які можна за гроші пройти, потрібні тести. У більшості цивілізованих країн використовують саме тести”, – сказала Корчинська.

Зараз при проходженні медичної комісії лікарі перевіряють в базах, чи перебуває громадянин на обліку у психіатра. Втім цього може бути недостатньо, вважає директор автошколи EasyDrive Анна Кушнарьова. На її думку, майбутні водії повинні ретельно перевірятися на адекватність.

Нагадаємо, в Україні вже в недалекому майбутньому буде оновлена процедура складання іспитів на водійські права. Чиновники розраховують впровадити фото- і відеофіксацію всього процесу для його більшої прозорості. Крім цього, українці зможу оскаржити рішення екзаменатора.

Раніше в МВС опублікували деталі нових тестів з правил дорожнього руху.

Окрім того, згідно ініційованим змінам народними депутатами до правил дорожнього руху і їх порушників, на водіїв очікують запровадження пунктів тверезості на дорогах, а також застосування процедур автоматичної відеофіксації порушень, жорсткі штрафи, й радикальне посилення покарання за керування автомобілем у стані алкогольного сп’яніння.

Джерело: Народна Правда
загрузка...