Масштабне відключення води у Києві: стали відомі подробиці

Масштабне відключення води у Києві: стали відомі подробиці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Експерт “Реанімаційного пакета реформ” Святослав Павлюк оцінив заяву “Київводоканалу” про наймасштабніше відключення води в Києві за всю історію через реконструкцію насосної станції “Крутогорна” та неналежний стан 79% водопровідних мереж.

“Добре, що про відключення води заздалегідь попередили. Заплановане аварійне постачання води цистернами до тих районів, де не буде води. Тобто це контрольоване відключення”, – заявив експерт у коментарі Слову і Ділу, інформує НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

Зношення водопровідних мереж

“Дійсно, на ключових магістралях потрібно замінювати обладнання, й вони передбачають відключення. Але вони контрольовані. З іншого боку, вартість води за останній рік піднялася суттєво, що мало б вплинути на фінансову ситуацію в “Київводоканалі” позитивно. Тут варто звернути увагу на те, яка їхня інвестиційна програма”, – зазначив Павлюк.

За словами експерта, зараз замінюють не розподільчу мережу, яка в гіршому стані, ніж магістральні.

“Заміна проходить на магістральному водопроводі. Мережі зношені й “Київводоканал” запланував масштабну модернізацію включно із заміною системи очистки води, іншим обладнанням. Зараз це плановий ремонт. Це добре, але в нас більші втрати води в розподільчій мережі. З магістральними шляхами простіше. Легше ідентифікувати проблему, де саме вона є”, – пояснив він.

Пошук фінансування та підвищення цін

Фахівець додав, що аварійні відключення часто спосіб вибити кошти на заміну мереж.

З іншого боку, слід розуміти, що споживач фактично платить за все. Якщо потрібно замінити обладнання, це закладається в тариф, уточнив він.

“Він закладається інвестиційною складовою на 5-10 років залежно від того, який кредит “Київводоканал” може взяти. Тобто, яка вартість цього кредиту, проценти”, – підкреслив Павлюк.

За його словами, кредити в деяких банках дають на 30 років, в наших банках – до п’яти.

Передусім “Київводоканал” є комерційною компанією й може під свої опції залучати кредити, наголосив експерт.

“З бюджету їх фінансувати ніхто не буде й не має. Тим паче це приватна компанія. Це їхня функція – знаходити гроші на ремонт. Інші ж водоканали якось знаходять. Та й якихось жорстких умов щодо тарифу їм ніхто не виставляв, а тариф підняли двічі за останній рік”, – резюмував Святослав Павлюк.

Нагадаємо, у деяких районах Києва з 10:00 30 березня до 7:00 31 березня 2018 року частково обмежать водопостачання через відключення насосної водопровідної станції “Крутогірна” для виконання робіт із заміни аварійної запірної арматури Д=800 мм.

Нагадаємо також в Києві для забезпечення жителів водою на час масштабного відключення водопостачання буде організований під’їзд автоцистерн з водою.

Крім того ми писали, що відключення опалення у Києві розпочнеться коли середньодобова температура повітря складатиме +8° або вище протягом трьох днів поспіль.

Джерело: Народна Правда
загрузка...