Польщу сколихнув скандал за участю українців-прихильників фейкових республік

Польщу сколихнув скандал за участю українців-прихильників фейкових республік
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Польщу сколихнув скандал із родиною біженців з Донбасу. Стало відомо, що на незаконному референдумі, які влаштували бойовики, вони підтримали відділення регіону від України.

Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Gazeta Wyborcza.

Loading...

Сім’я Наталі і Андрія Шокотових із двома дітьми переселилися до Польщі з Донбасу влітку 2015 року, оскільки у їхньому місті велися військові дії.

Вони мали намір отримати у республіці статус біженців, проте їм було відмовлено на підставі того, що вони підтримали сепаратистів на “референдумі”.

Як зазначається у заяві польського управління з питань іноземців, навчання дітей в польській школі та їх інтеграція в польську культуру не є підставою для того, щоб легалізувати двох дорослих людей у Польщі.

Крім того, в управлінні мають думку, що приховування Наталією Шокотовою батьків-росіян було навмисним.

Польскі чиновники впевнені, що на Батьківщині родині нічого не загрожує, відтак вони спокійно можуть повертатися в Україну.

Сама Наталя Шокотова не заперечує, що вони підтримали сепаратистів на “референдумі”, проте наголошує, що вони голосували “не за війну” та їм “ніхто не сказав, що це так буде виглядати”.

Видання пише, що Шокотови не погоджуються із рішенням польського управління з питань іноземців та мають намір оскаржувати його. Вони стверджують, що у разі повернення в Україну, їх можуть ув’язнити за сепаратизм.

Нагадаємо, агентство тимчасової зайнятості в Любліні (Польща) працевлаштувало 63 особи без відповідних дозволів на роботу, з яких тільки один заробітчанин був не з України. Порушників депортували.

Додамо, що в Польщі почав діяти список нев’їзних українців. Фігуранти списку дізнаються про це на кордоні, якщо спробують заїхати.

Нагадаємо також, у 2016 році українські заробітчани переказали в країну 7 мільярдів доларів, що еквівалентно 6,5 відсоткам річного валового внутрішнього продукту України.

Джерело: Народна Правда
загрузка...