Українців попередили про небезпечну хворобу, яка погіршує зір

Українців попередили про небезпечну хворобу, яка погіршує зір
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Кон’юнктивіт провокує почервоніння одного або одразу двох очей, що супроводжується дискомфортними відчуттями. Основними симптомами є почервоніння очей, сльозотеча, гнійні виділення, свербіж, відчуття чогось стороннього в оці.
Є декілька видів кон’юнктивіту, зокрема інфекційний (вірусний та бактеріологічний), хронічний, алергічний. Причиною розвитку бактеріологічного кон’юнктивіту часто є недотримання норм особистої гігієни — часом досить потерти очі брудними руками, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на expres.ua.

Власне, цей різновид хвороби супроводжується так званим закисанням очей та появою гною.

Спровокувати алергічний кон’юнктивіт може реакція на домашній пил чи пилок рослин.

Є також алергія на ультрафіолет. В основі лікування такого кон’юктивіту — носіння окулярів із захистом від ультрафіолету.

Якщо йдеться про інфекційний кон’юнктивіт, то заразитися можна, навіть скориставшись рушником хворого. А найзагрозливіший — аденовірусний кон’юнктивіт: здебільшого він уражає всіх членів сім’ї хворого, тому його вважають епідемічним.

Лікування кон’юнктивіту базується на застосуванні антисептиків. Якщо потрібно, призначають антибіотики. Так, ефективні разом з основним лікуванням примочки з відвару ромашки чи зі звичайних пакетиків чаю. Вони сприяють дезінфекції.

Можна почути, що допомагає закапування очей розчином меду. Проти робити цього не можна, адже глюкоза є поживнимм середовищем для бактерій. У будь-якому разі, щойно з’явилися симптоми кон’юнктивіту, варто скористатись краплями з антисептиком. Але якщо за день-два змін на краще нема, слід звернутись до лікаря.

Хвороба може набути хронічної форми і регулярно нагадуватиме про себе. Є ризик розвитку ускладнень, для прикладу, на фоні аденовірусного кон’юнктивіту може розвинутися кератокон’юнктивіт, тоді з’являється помутніння на рогівці, знижується зір.

До речі, за симптомами кон’юнктивіту може критися інша хвороба, наприклад, кератит чи іридоцикліт.

Нагадаємо, нашим очам, як і нашому тілу, необхідні тренування. Особливо якщо ми багато часу проводимо за комп’ютером або читаємо. Медики розповіли про вправи, які допоможуть впоратися з втомою очей і навіть зменшать ймовірність виникнення і розвитку короткозорості.

Нагадаємо також, французькі косметологи зібрали 5 найпоширеніших помилок, які найчастіше допускають при догляді за шкірою навколо очей.

Раніше повідомлялося, яку небезпеку несе організму людини використання контактних лінз.

Також можна дізнатися про відмінності в тому, як бачать світ люди і тварини.

Джерело: Народна Правда