Технічна помилка або Як «загубилась» лікарня

Технічна помилка або Як «загубилась» лікарня
Автор Желізняк Олександр в Правда про чиновників/Публікації

У квітні 366 тисяч мешканців Деснянського району можуть лишитися без поліклінік. Справа в тому, що Міністерство охорони здоров’я після позапланової перевірки анулювало ліцензію на медичну практику для Комунального некомерційного підприємства «Консультативно-діагностичний центр» Деснянського району.

Loading...

Технічна помилка або Як «загубилась» лікарня

Причиною анулювання ліцензії виявились недостовірні дані, які ще в 2014-му році надав директор медичного підприємства Юрій Лимар. Зокрема, із 5 521 квадратних метрів приміщення тільки однієї поліклініки на Закревського Лимар не вніс у декларацію 3 463 – фактично дві третини закладу. Це і цілі відділення, і стаціонари, і кабінети вузькопрофільних спеціалістів.

– Я розумію, що можна помилитися на 20 чи 30 метрів, але ж не на три з половиною тисячі. За достовірність наданої інформації керівник несе повну відповідальність, – у МОЗ цей напрям курує заступник міністра охорони здоров’я Роман Ілик. У розмові з нами він зауважує, що на його пам’яті це перший випадок, коли йдеться про великий комунальний заклад.

Заступник міністра запевняє: щоб не постраждали кияни – адже повторно подати документи на ліцензію можна лише за рік – у Міністерстві запропонували варіанти, як вирішити ситуацію у найближчі терміни. Щоправда, відповідної реакції від керівництва медзакладу в МОЗ чекають і досі.

Натомість відреагував Департамент охорони здоров’я Києва, який після МОЗівської комісії направив до КНП «КДЦ» свою.

– На жаль, я хочу констатувати, як з боку керівника була допущена неприпустима помилка щодо невідповідності площ, так і в Міністерстві охорони здоров’я ці документи були. І з такими документами було надано їм ліцензію, – переконує керівниця Департаменту Валентина Гінзбург. Щоправда, вона забуває, що під час ліцензування МОЗ жодні документи не перевіряє.

Від власних джерел нам вдалося отримати копію Довідки про результати перевірки Департаментської комісії. Забіжимо наперед і одразу почнемо із пропозицій директору: невідкладно вжити заходів, привести у відповідність, оптимізувати (там же можна знайти і позицію власне самого керівника КНП «КДЦ»).

У документі довго розписується і про виконання фінансового плану, і про штатний розпис. Окремо виписано про діяльність відділень та стаціонарів.

Проте ми звернули увагу на розділ «Щодо використання приміщень КДЦ «КНП». Адже саме з квадратними метрами і були зафіксовані МОЗом проблеми.

Отже, невідповідність стосується не лише площ, де розміщено сам медзаклад, але й площ, які здаються в оренду.

Технічна помилка або Як «загубилась» лікарня

Тож де загублені квадратні метри? Ми отримали інформацію про всіх юридичних і фізичних осіб, які орендують квадратні метри в поліклініці на Закревського. Згідно з офіційною відповіддю, станом на лютий 2018 року, в поліклініці перебувають управління охорони здоров’я району і 4 Центри первинної медико-санітарної допомоги Комунального некомерційного підприємства. Усі вони разом орендують 1 088 квадратних метрів. Вартість оренди для них – по 1 гривні на рік.

Ще 423,92 квадратних метрів віддано в комерційну оренду. За місяць усі орендарі сплачують 70 тисяч 956 гривень 58 копійок. Груба математика свідчить: це в середньому 167 гривень за метр квадратний щомісяця.

Технічна помилка або Як «загубилась» лікарня

Тож, можливо, забудькуватість керівництва КНП «КДЦ» на Троєщині пов’язана саме з грошима? Усі ці питання ми направили до керівництва Деснянського району та, безпосередньо, до медпідприємства. У відповіді нам заявили: незадекларовані площі – це «технічна помилка», на яку вплинув людський фактор. Запевняють: усі поліклініки працюють. А щодо заходів, які прийняті для врегулювання ситуації – то 12-го березня була надіслана до Експертно-апеляційної ради з питань ліцензування скарга.

Технічна помилка або Як «загубилась» лікарня

Це – офіційне повідомлення про анулювання ліцензії для КНП «КДЦ» Деснянського району. Дата отримання – 5 березня. Під документом особистий підпис директора КНП «КДЦ» Деснянського району Юрія Лимаря. Такий самий підпис можна знайти і під недостовірними даними, які були подані для отримання ліцензії.

– Його немає. Він на курсах і буде тільки за місяць, після 14-го квітня.

А ось таку відповідь можна почути у приймальні Юрія Лимаря. Саме він мав би в першу чергу оббивати пороги МОЗ і шукати виходів для поновлення ліцензії підпорядкованим йому поліклінікам Деснянського району. Але ні, Лимар подав скаргу і замість вирішення проблеми пішов на місяць вчитися. У Національній медакадемії післядипломної освіти ім. Шупика він слухає переатестаційний цикл із організації та управління охороною здоров’я.

Технічна помилка або Як «загубилась» лікарня

У крісло керівника поліклініками Деснянського району Юрій Лимар сів у жовтні 2013-го року. Спочатку підписав контракт на два роки, згодом – у 2015-му, подовжив його ще на три. Ще тоді розгорівся чималий скандал, адже документи про призначення підписала Деснянська районна адміністрація без погодження Департаменту охорони здоров’я столиці. Більше того, з того часу медики самих поліклінік почали заявляти про корупційні схеми, які процвітають у поліклініках. Зокрема, викачування грошей із пацієнтів і навіть самих лікарів, незаконна діяльність на території закладів.

За заявами медиків відкриті кримінальні провадження, розслідування яких затягнулося вже на понад два роки. Зокрема, в межах розслідування про службову підробку документів, зловживання та факти самоуправства суд дозволив МОЗу перевірити головну поліклініку КНП «КДЦ» Деснянського району.

Та кримінальні провадження та скандали, в які раз на раз потрапляє медзаклад Лимаря, не заважають йому жити на широку ногу. Наприклад, у 2017-ому ріці Лимар та його дружина Яна Іванникова придбали новеньке елітне авто – Hyundai Santa Fe за майже мільйон 300 тисяч гривень, та гараж на 100 квадратних метрів у Києві.

Крім того, в декларації родини директора комунального некомерційного підприємства «Консультативно-діагностичний центр» Деснянського району, ще один гараж та дві квартири у столиці. Понад 300 тисяч гривень доходу за рік та ще більше 20 тисяч євро у банку.

Технічна помилка або Як «загубилась» лікарня

Тож наразі справа за Експертно-апеляційною радою, яка вже на початку квітня має визначити: «загублена» лікарня – це «технічна помилка» чи навмисна підробка документів. Сподіваємося, директор медичного підприємства відірветься від навчання й прийде на засідання.

Марія Землянська, Надія Шостак

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
Теги:
загрузка...
загрузка...