Ющенко розповів моторошні подробиці свого отруєння

Ющенко розповів моторошні подробиці свого отруєння
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда/Фото/Відео

3-й Президент незалежної України Віктор Ющенко згадав про своє отруєння у 2004 році, провівши паралелі з гучним отруєнням у Великобританії колишнього російського розвідника Сергія Скрипаля.

Про це Президент України у 2005-2010 розповів в інтерв’ю BBC, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “24 канал“.

Loading...

У 2004-му Ющенка, який був кандидатом в президенти, отруїли. Його обличчя зазнало жахливих спотворень. Розслідування з’ясувало, що в його їжу додали хімікат діоксин.

“Коли я прийшов додому, поцілувався з дружиною – першу фразу, яку вона сказала: “Щось у тебе металевий присмак на губах”, – згадує Ющенко.

За його словами, перед отруєнням він мав зустріч із тодішнім керівником СБУ і його першим заступником.

“Слідство каже, що отрута була додана до рису, який подавався тоді на стіл. Коли вже я виїхав в Австрію (на лікування, – ред.) на другий і третій день у мене почались набряки тіла, моя голова стала набагато більшою, ніж була до того. Болі поширились по всьому організму і почались спочатку запальні, а потім гнійні процеси всередині тіла”, – розповів третій Президент.

Ющенко розповів моторошні подробиці свого отруєння

На пряме питання журналіста про те, чи думає він, що наказ на його отруєння віддав тодішній президент Росії Володимир Путін, Ющенко відповів доволі ухильно.

“На це питання у мене є відповідь, але я її не можу оголошувати”, – зазначив він.

Він також розповів, що думає про теперішнє отруєння у Великобританії російського екс-розвідника Сергія Скрипаля.

“Про Скрипаля мені боляче за те, що Європа така сліпа, така недружня і несолідарна всередині і стосовно тієї політики, яку проводить Росія. Якщо говорити емоційно, то мені хотілось би, щоб Європа зрозуміла, що найбільшим викликом для європейців є та середньовічна і феодальна політика, з якою живе Росія у 21 столітті”,– підсумував Віктор Ющенко.

Нагадаємо, в англійському Солсбері були отруєні колишній офіцер російського ГРУ Сергій Скрипаль і його дочка Юлія. Сергій і Юлія сходили в ресторан Zizzi і паб The Mill, після чого були знайдені без свідомості на лавці в парку між цими закладами.

Пізніше стало відомо про рішення британської влади вислати з країни групу російських дипломатів і припинити дипломатичні контакти з РФ на високому рівні.

Також повідомлялося, що до 20 країн Європейського союзу і США можуть вислати російських дипломатів через отруєння колишнього полковника ГРУ Сергія Скрипаля.

Згодом стало відомо, що більше 50 дипломатів та співробітників британських дипмісій повинні покинути РФ. Офіційний представник МЗС РФ Марія Захарова підкреслила, що висилка дипломатів пов’язана з прагненням дотримати паритет.

Джерело: Народна Правда