Льодяники від кашлю виявились небезпечними для здоров’я

Льодяники від кашлю виявились небезпечними для здоров’я
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Один з найбільш неприємних симптомів багатьох захворювань – кашель. Тому ледве відчувши перші спазми, ми прагнемо полегшити свій стан усіма доступними методами.

Найчастіше ми просто купуємо в аптеці льодяники від кашлю, вважаючи, що якщо вони продаються без рецепта, то, значить, зовсім нешкідливі. Однак це далеко не так, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Ніякого лікування

Більшість льодяників в кращому разі не принесуть організму ні шкоди, ні користі. Справа в тому, що ці солодкі ліки найчастіше тільки полегшують симптом хвороби – кашель. Саме ж захворювання, будь то застуда або бронхіт, льодяники, звичайно, не лікують. Усунувши на якийсь час неприємні спазми, ми знову і знову відкладаємо похід до лікаря. Адже нам стало легше, до чого йти на прийом? А тим часом хвороба прогресує. Тому слід пам’ятати про те, що льодяники від кашлю можуть використовуватися тільки в комплексі з відповідною терапією, призначеної лікарем.

До того ж, наприклад, мокрий кашель є нічим іншим, як захисною реакцією організму. У відповідь на вірусну атаку слизова починає виділяти мокротиння, тим самим рятуючи від небезпечних мікроорганізмів. Однак деякі льодяники просто блокують кашель, заганяючи хворобу назад. Віруси продовжують розмножуватися, що загрожує всілякими ускладненнями. Тому якщо ви вирішили придбати льодяники від кашлю, вибирайте ті з них, до складу яких входять відхаркувальні компоненти.

Небезпечні компоненти

Перш ніж розщедритися на диво-льодяники, уважно вивчіть етикетку. До складу багатьох льодяників від кашлю входить чимала кількість цукру, який категорично протипоказаний тим, хто страждає на діабет.

Деякі виробники додають в льодяники і лікарські препарати: жарознижувальні, знеболювальні, антибіотики. Зрозуміло, що такі льодяники точно не варто вживати вагітним і годуючим жінкам, а також дітям, віком до 3-х років.

Крім того деякі льодяники містять різні синтетичні добавки: барвники, консерванти, ароматизатори. Подібні інгредієнти не кращим чином позначаться на здоров’ї алергіків і хворих, що мають порушення в роботі органів шлунково-кишкового тракту. У перших вживання льодяників може привести до висипу, свербіння, задишки, у других – до нудоти, відрижки, печії, діареї та іншим неприємним симптомам.

Та й людям, які не мають в анамнезі жодного хронічного захворювання, подібна хімія крім шкоди нічого не принесе. Під час хвороби організм і без того страждає від зайвої інтоксикації і додаткове навантаження йому зовсім ні до чого.

Нагадаємо, раніше “Народна Правда” повідомляла, що виявлено небезпечну властивість солі, про яку раніше не знали.

Джерело: Народна Правда