Сила в правді

Навігація
Головна Правда про чиновників Валентин Манько і всепрощення від БПП

Валентин Манько і всепрощення від БПП

Валентин Манько і всепрощення від БПП
в Правда про чиновників/Публікації

Міністр МВС Арсен Аваков назвав призначення Валентина Манька головою держслужби по справах ветеранів війни і учасників АТО “Дискредитацією державної влади”. Міністр казав про численні кримінальні справи і міжнародний розшук, в якому перебував Манько.

“Надо посмотреть на сайт МВД, где он находился достаточное время в розыске, и некоторые еще вопросы, просто надо открыть прессу и быть откровенными… Это просто дискредитация государственной власти”, – Арсен Аваков, міністр МВС України (17.01.2018)

Це було у січні 2018 року. За два місяці потому сам Валентин Манько у себе на сторінці повідомив про успішне проходження спеціальної перевірки у міністерстві внутрішніх справ.

Валентин Манько і всепрощення від БПП

91 організація ветеранів АТО на загальних зборах колективно прийняла звернення до прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана, щодо неприпустимості призначення Валентина Манька. Вони вимагали перевірки законності закриття численних кримінальних проваджень, в яких фігурував Валентин Манько, і проведення нового, відкритого конкурсу. Коли стало відомо про успішне проходження Маньком спец. перевірки навіть оголосили про масові протести атовців. Можливо тому 28 березня 2018 року кандидатуру Валентина Манька не затвердили на засіданні Кабміну. Утім, свій гешефт Манько отримав – діагноз «чистий перед законом».

Валентин Манько і всепрощення від БПП

Сам Валентин Манько написав про це: “Не існує жодного рішення українського суду, яким мене визнано винним в будь-яких злочинах. На превеликий жаль, деякі мої побратими намагаються підмінити собою суд, користуючись чутками. Хлопці, так не можна”. Мовляв проти нього працювали «проросійські і недобросовістні ЗМІ». Та чи так це насправді?

Аферист чи жертва брехні?

У рішеннях українських судів Валентин Манько фігурує ще із 2011 року. Тоді Валентин Манько навіть у СІЗО потрапив. Список обвинувачень ідеальний, як для кар’єри високопосадовця або політика. Мова йде про організацію афери, яка описується купою статтей Кримінального Кодексу України:

– привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем (ч.5 ст. 191 КК України),

– шахрайство вчинене в особливо великих розмірах або організованою групою, службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки (ч.4 ст.190 КК України)

– службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки (ч.2 ст.366 КК України)

– підробка документів, штампів, печаток, бланків (ч.1 ст.358 КК України)

– неодноразове використання завідомо підроблених документів групою осіб, вчинені за попередньою змовою  (ч.3 і ч.4 ст.358 КК України).

Можна уявити, що Валентин Манько став жертвою злочинної влади. От тільки він обирався саме від Партії Регіонів до Васильківської районної ради на Дніпропетровщині. До уваги правоохоронців Манько потрапив через афери із кредитами, які отримав за допомогою підроблених або неправдивих документах:

– у банку «Надра» спочатку – 38 500 доларів США, а потім ще й 218 621 тисяч гривень   – у «Індустріалбанку» – 21 000 доларів США

Звісно у посиланнях на судові рішення не має прізвища Манько. Натомість там є місце і рік народження афериста, посада у ТОВ «Лада-Пласт», власником якого Валентин Манько є по сьогодні.

Валентин Манько і всепрощення від БПП

У 2012 року Валентин Манько замість СІЗО отримав домашній арешт. Слідство тягнулося аж до 2014 року, коли Манько порушив умови домашнього арешту заради участі в АТО. Попри неоднозначну біографію і не закриті кримінальні справи він став заступником Юрія Берези, командира батальйону МВС «Дніпро-1», який паралельно очолював штаб Національного захисту при Дніпропетровській облдержадміністрації.

Причетність до поліцейського підрозділу з однієї сторони і до облдержадміністрації з іншої, зробило спражнє диво: 14 листопада 2014 року державний обвинувач раптово зняв із Манька найтяжчі статті, які передбачали покарання від 7 до 12 років позбавлення свободи. Звинувачення, які залишилися не були тяжкими. У березні 2015 року за проханням прокурора суд взагалі закрив кримінальну справу у зв’язку із закінченням строку давності.

І ось тут найцікавіше, те саме, про що писав сам Валентин Манько атовцям, адже у  тому суді він визнав свою провину: «В ході судового засідання підсудний [Манько] свою вину у скоєнні інкримінованих йому органами досудового слідства злочинах передбачених ч.1 ст.366, ч.1 ст.358, ч.4 ст.358 КК України визнав в повному обсязі при обставинах викладених у обвинувальному висновку».

Прокуратура Дніпропетровської області потім зробила вигляд, що схаменулася, що була не в курсі такого повороту справи. Вона звернулася із клопотанням про відновлення строків на апеляцію, але отримала відмову від судді.

А судді хто?

Успішно закриті справи по довоєнних подвигах Валентина Манька слухалися Кіровським районним судом міста Дніпро. Суддею був Олег Ходасевич, який незабаром став фігурантом гучного скандалу із спробою дати хабаря Назару Холодницькому, керівнику Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Валентин Манько і всепрощення від БПП

Суддю Кіровського суду міста Дніпро Наталю Овчаренко і голову цього ж Кіровського суду Генадія Підберезного, тоді затримали прямо під час передачі хабаря керівнику САП. Ці судді разом із колегою, тим самим Олегом Ходасевичем, були об’єктом розробки СБУ. Вони вимагали численні хабарі із фермера Василя Пузя, щоб того не посадили в СІЗО по сфабрикованій справі.

Валентин Манько і всепрощення від БПП

Коли фермер віддав останнє, а суддівські апетити і не думали згасати, він пішов до СБУ. Там фермеру повірили і зафільмували числені випадки вимагання і отримання ними хабарів. Мічені гроші були знайдені в усіх трьох суддів.

Валентин Манько і всепрощення від БПП

 

30 березня 2017 року за порушення присяги судді Вища Рада правосуддя України звільнила Олега Ходасевича. Це сталося менше ніж за місяць до конкурсу на посаду голови Державної Служби по справах ветеранів війни і учасників АТО і за півтора місяці до початку спеціальної перевірки Валентина Манька.

Валентин Манько і всепрощення від БПП

Кандидат від БПП

Владислав Грищенко почав війну добровольцем у Правому Секторі. Він теж служив під Пісками. На початку листопада 2014 він, разом із бійцями збройних сил України, його підрозділ мав вибити бойовиків, що ховалися за териконами в районі злітної смуги Донецького аеропорту. Колись терикони мали захищати злітну смугу від вітру, але тепер були ідеальним місцем для ведення вогню по українському військовому транспорту.

Валентин Манько і всепрощення від БПП

В операції деблокування злітної смуги брали участь три БТР і танк. Група Грищенка їхала на першому БТРі. Вона першою потрапила під вогонь засідки бойовиків. По них стріляли із «шмелів» і РПГ. Один із пострілів влучив у машину. Двоє бійців згоріли заживо. Двоє були збиті із броні і, контужені, потрапили в полон. Решта машин загрузли в бою, а машина Грищенка проїхала аж до Спартака, де зайняла кругову оборону.

Бійцям вдалося погасити вогонь на БТРі, перев’язали поранених, а потім відходили із боєм від переслідувачів. Під Пєсками машина стала. Її вирішили не кидати – трьох поранених просто не донесли б до своїх. Групу Грищенка врешті врятували, бо знайшлися добровольці, які визвалися самі, щоб приїхати на танку рятувати побратимів.

Це був один найважчих днів за два роки на війні, добровольцем і вже бійцем-десантником у 95 бригаді, де служим потім Владислав. Коли він привіз поранених до свого табору – їх під воротами чекав один із фермерів. Поки одні билися під аеропортом, інші, теж у формі і зі зброєю, в тилу, під Павлоградом, в районі села Дмитрівка, віджимали фермерські техніку і врожай.

Владислав зв’язався із командиром, тоді це був Андрій Стемпицький, і той дав добро на допомогу фермеру. Їхати довелося кружними дорогами, понад 160 кілометрів в тил. На місці виявилося, що фермер сказав правду. Там було вісім-дев’ять озброєних людей, у формі і в балаклавах. Бійці Владислава Грищенка роззброїли і затримали невідомих і ті повідомили, що команду отримали від Валентина Манька. Затриманих привезли на базу Правого Сектора. Наступного дня, пригадує, Владислав, до них на базу приїхав Валентин Манько із охороною. Він зайшов до Дмитра Яроша і після довгих переговорів затриманих відпустили, а їхню зброю віддали Валентину Манько.

Потім, каже Владислав, він неодноразово стикався із «людьми Манька» і їхнім командиром. Каже, збирає матеріали про їхні подвиги і відновлює зв’язки із свідками, щоб опротестувати перевірку МВС.

Про подвиги Манька розповідає і колишній командир п’ятої роти полку «Дніпро-1», Володимир Шилов. Ветеран АТО, командир п’ятої роти полку «Дніпро-1», Володимир Шилов, зі своєю ротою брав участь у звільненні смт. Піски. Потім ніс службу на «Республіці Міст», одному із найвідоміших блок-постів під Донецьком. Він стверджує, що підрозділ Валентина Манька, який не входив ні до «Дніпра-1», ні до «Правого Сектора», спеціалізувався на мародерстві: «На Пісках була стоянка сільгосптехніки біля нашого блокпоста «Республіка Міст”, виставковий майданчик сільгосптехніки. Всю цю сільгосптехніку група Манька викрала до Дніпропетровської області».

Валентин Манько і всепрощення від БПП

Правоохронці тоді назбирали цілий букет подвигів підозділу Манька із розбійними нападами, пограбуваннями, угоном сількогосподарської техніки. В результаті групу Манька затримали, а його оголосили у міжнародний розшук за розбій.

Валентин Манько і всепрощення від БПП

Відпущення гріхів

Валентин Манько півроку провів у Ізраілі, а потім, у листопаді 2015 року повернувся. Одночасно в інтернеті з’явилася його переписка із Ігорем Кононенком, заступником керівника фракції БПП у Верховній Раді. У переписці Манько обіцяє дати показання на Геннадія Корбана взамін на безпеку з боку правоохоронців.

Володимир Шилов пригадує, що тоді випустили і учасників групи Манька: «Люди сиділи в СІЗО. Але коли Манько домовився з Кононенко про зраду Корбана, сидячи в Ізраїлі на дачі у Корбана, і приїхав, дав свідчення на Корбана, то Корбана закрили. А Манька зняли із розшуку і його людей випустили з СІЗО».

 

Серед покровителів Манька засвітився й інший заступник керівника фракції БПП, Олександр Третяков. Нарешті, третім покровителем став Віталій Кропачев, який за часів президенства Петра Порошенка став власником багатьох вугільних активів родини Януковича. Про свою співпрацю із Маньком він розповів відкрито.

Валентин Манько і всепрощення від БПП

Власне, це і є головною відповіддю, завдяки кому українська Феміда відпустила гріхи Валентину Маньку. Він вже довів, що навіть у скруті може заводити впливових друзів. Тепер залишилося цей вплив конвертувати у впливову посаду або нардепівський мандат.

Олександр Курбатов

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Правда про чиновників

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: