Нові американські санкції обвалили акції “гаманця” Путіна

Нові американські санкції обвалили акції “гаманця” Путіна
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Компанії російського мільярдера, власника “Базового елемента” Олега Дерипаски різко подешевшали на біржі через нові санкції США відносно олігархів РФ на 2,5 мільярдів доларів.

Про це повідомляє “РБК“,  передає НАРОДНА ПРАВДА.

Так, акції на його публічні активи UC Rusal і EN+ Group обвалилися на Московській біржі більш ніж на 20%, а UC Rusal – на 12,44%, яка також втратила близько 66 млрд рублів капіталізації до 465 доларів, в той час як сумарна вартість акцій En+ опустілаcь на $1,4 млрд, до $5,5 млрд.

Такі показники було зафіксовано станом на 17:25 7 квітня. Старший аналітик “Фрідом Фінанс” Богдан Зварич назвав реакцію ринку емоційною, а не раціональною.

Крім Дерипаски до списку санкцій потрапили глава “Газпрому” Олексій Міллер, глава ВТБ Андрій Костін, керівник правління Газпромбанку Андрій Акімов. Папери ВТБ практично не відреагували на тиск – сповільнилися зростання, а акції виросли на 1,69%. “Газпром” також трохи виріс – на 0,92%.

Нові американські санкції обвалили акції “гаманця” Путіна

“Під санкції автоматично потрапляють всі юридичні особи, у яких частка прямого або непрямого володіння становить 50 і більше відсотків. Тобто це “правило 50%”(50 percent rule) автоматично розширює санкції на підконтрольні російські та іноземні компанії. Якщо під санкції потрапляє керівник, то санкції не поширюються на юридичну особу, але під заборону потрапляють безпосередні контакти з цим топ-менеджером”, – розповів партнер адвокатського бюро ЕМПП Мерген Дораєв.

Нагадаємо, 6 квітня Міністерство фінансів США внесло до списку санкцій сім російських бізнесменів і 17 високопоставлених чиновників, а також 14 компаній.

Санкції передбачають блокування активів, а також забороняють американським громадянам і компаніям вести будь-яку економічну діяльність з фігурантами. Підстави для їх введення – спроба Москви підірвати західні демократії. У список потрапили Дерипаска, Сулейман Керімов, Михайло Фрадков, Костянтин Косачев і Сергій Фурсенко.

Раніше Вашингтон ввів у дію закон “Про протидію противникам Америки за допомогою санкцій” (CAATSA) –  Міністерство фінансів США запровадило санкції щодо російських громадян і організацій.

Джерело: Народна Правда