Переносять кліщі: вчені попередили про новий смертельно небезпечний вірус

Переносять кліщі: вчені попередили про новий смертельно небезпечний вірус
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Про можливість зараження смертельно небезпечним вірусним захворюванням попередила населення країни влада Республіки Корея.

Переносником захворювання є кліщі, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на південнокорейський національний Центр з контролю та профілактики захворювань.

“Вчені Центру провели в період з березня 2016 року по грудень 2017 масштабне дослідження, в ході якого вивчили 16 тисяч кліщів. З’ясувалося, що кожен двохсотий з них був носієм вірусу, що викликає у людини синдром гострої лихоманки з тромбоцитопенією (погане згортання крові)”, – йдеться в повідомленні.

Відзначається, що в минулому році через укус таких кліщів вірусом інфіковано 270 чоловік, 54 з яких померли.

Вакцини або специфічного противірусного засобу від даного захворювання поки не існує. Лікарі проводять хворим симптоматичне лікування, проте воно не дуже ефективне.

За словами місцевих медиків, наразі найкращим способом уникнути захворювання залишається захист від укусу кліщів. Для цього фахівці рекомендують, в першу чергу, уникати місць скупчення комах – густих заростей трави та чагарника, при прогулянках в парках і лісі не сходити з стежок, користуватися репелентами і захисним одягом.

Раніше українців попередили про підвищення небезпеки отримання укусів кліщів у зв’язку з настанням теплої погоди.

Джерело: Народна Правда