“Північний потік-2” “хабар” за лояльність Росії – Порошенко

”Північний потік-2″ “хабар” за лояльність Росії – Порошенко
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

Газопровід “Північного потік-2” виглядає «політичним хабаром за лояльність до Росії», заявив Президент України Петро Порошенко.

Український лідер також висловився за модернізацію транзитного газопроводу, який проходить по території України, як менш витратний проект в порівнянні з СП-2, передає НАРОДНА ПРАВДА.

В інтерв’ю німецькому виданню Handelsblatt Порошенко зокрема заявив:

“Німецькі політики і компанії повинні пам’ятати про те, що “Північний потік-2” це виключно політичної проект, який фінансує Росія. Вибачте за грубі слова, але “Північний потік-2″ це політичний хабар за лояльність Росії, [мета якого] економічна і енергетична блокада України та нанесення їй великих збитків”.

За його словами, “Північний потік-2” не має під собою “економічно виправданої підстави», в той час як український транзитний газопровід може бути “швидко і дешево модернізований”. Модернізація українського газопроводу не зажадає великих інвестицій, упевнений Порошенко – “Просто запитайте нас, замість того, щоб інвестувати 10 мільярдів доларів в “Північний потік-2”.

Нагадаємо, Верховна Рада закликала світову спільноту вжити заходів проти будівництва газопроводу. За словами спікера українського парламенту Андрія Парубія, наявність транзитного газопроводу, по якому російський газ постачається до Європи, стало стримуючим фактором для Кремля при ухваленні рішення про повномасштабне вторгнення в Україну.

Раніше низка європейських країн виступили проти будівництва трубопроводу, вважаючи, що він зробить ЄС заручником Москви.

Україна запропонувала свою альтернативу “Північному потоку-2”.

Джерело: Народна Правда