Кияни масово переходять на шлюбні контракти: назвали причини

Кияни масово переходять на шлюбні контракти: назвали причини
Автор Желізняк Олександр в Новини/Шоу-бізнес

Шлюбні контракти стали підписуватися киянами значно частіше: заздалегідь ділять не тільки майно, а й тварин, а ще гарантують “виконання подружнього обов’язку”.

Як розповіли в Головному управлінні юстиції в Києві, кількість шлюбних контрактів в столиці істотно виросло: в минулому році їх уклали 834 пари. У 2016 році їх було на сотню менше – 733, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Сегодня”.

“Відповідальність подружжя з кожним роком збільшується. Пункти, які прописуються в договорі, абсолютно різні і залежать виключно від бажань пари. Нещодавно до одного з нотаріусів столиці звернулася пара, яка розводить породистих собак. Подружжя оцінило вартість собак і в шлюбному договорі чітко прописало, у кого залишаються тварини в разі розлучення, як ділитимуть потомство, і навіть зазначили коливання вартості тварин відповідно до курсу валюти”, – розповів начальник Головного управління юстиції в Києві Станіслав Куценко.

Він додає, що в контракті можна описати долю дорогих подарунків, які згідно із законом належать тому, хто їх дарував. Або обов’язки сторін з догляду за літніми людьми – членами родини, дітьми.

“Шлюбний контракт може захистити матеріально при зраді: в разі подружньої невірності постраждала сторона може розраховувати на обумовлену в документі грошову компенсацію”, – перераховує він.

Сімейні адвокати розповідають і про інші незвичайні побажання, які прописувалися в шлюбних контрактах.

“Були випадки, коли один з майбутнього подружжя (найчастіше чоловік-іноземець) наполягав, щоб був внесений пункт “виконання подружнього обов’язку”. А ще був контракт, де чоловік просив вказати: “раз на квартал маю право їхати на тиждень на риболовлю”, – розповіла “Сегодня” сімейний адвокат Катерина Маличенко.

В управлінні юстиції кажуть, що контракт можна скласти перед реєстрацією шлюбу або вже в наявній сім’ї. У першому випадку він набере чинності з моменту створення сім’ї, у другому – після нотаріального засвідчення.

Правда, багато киян до подібного досі ставляться скептично.

“Пропозиція укласти шлюбний контракт, по-моєму, це недовіра до обранця”, – вважає киянка Анна Репік.

А ось психолог Віталій Підгорний впевнений, що кількість шлюбних контрактів зростатиме.

“Все більше людей розуміють, що контракт – правильний спосіб уберегти своє майно, уникнути в майбутньому непотрібних конфліктів. Такий документ – ще й спосіб глибше пізнати свою другу половинку”, – говорить він.

Нагадаємо, що існують також і випадки, коли шлюб визнають недійсним.

Джерело: Народна Правда