Річниця Смоленської трагедії: ексгумація тіл шокувала експертів

Річниця Смоленської трагедії: ексгумація тіл шокувала експертів
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Рівно 8 років тому, 10 квітня 2010 року, біля аеродрому “Північний” під Смоленськом розбився літак Ту-154 з президентом Польщі Качинським на борту. В результаті катастрофи загинули всі 96 осіб. Польські експерти взялися проводити власне розслідування трагедії і виявили шокуючі факти. Про це повідомляє “НАРОДНА ПРАВДА” з посиланням на РАР.

Так, під час проведення ексгумації і судмедекспертиз 77-ти жертв Смоленської катастрофи, яке ведеться в Польщі з кінця 2016 року, експерти виявили 69 фрагментів тіл 26 осіб, які були в гробах інших людей.

“Дослідження експертів, які працювали під час ексгумації та судмедекспертиз жертв Смоленської катастрофи, викликають шок: виявлено 69 фрагментів тіл 26 осіб, які були в гробах інших жертв катастрофи”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, під час експертизи було виявлено підміна тіл двох загиблих (підміну ще шести тел зафіксувала військова прокуратура раніше – ред.). При цьому експерти виявили в гробах безліч сторонніх предметів, таких як пляшки, пакети, гумові рукавички та інше сміття.

Також слід зазначити, що в 90% документації, яка підтверджує проведення судмедекспертиз тіл загиблих у катастрофі російськими фахівцями, були помилки. Наприклад, в низці випадків експерти з Москви описували ті внутрішні органи жертв, яких вони через хірургічних втручання на момент загибелі не мали. Близько 30% тел взагалі не піддавалися експертизі.

Зараз польська сторона планує ексгумувати ще 7 тіл. Її планують завершити до середини травня.

Раніше “НАРОДНА ПРАВДА” повідомляла, що Польща найближчим часом оприлюднить новий звіт про трагедію під Смоленськом.

Джерело: Народна Правда