Тисячі чиновників можуть звільнити від декларування: стали відомі причини

Тисячі чиновників можуть звільнити від декларування:  стали відомі причини
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

Національне агентство з питань запобігання корупції розробило законопроект, яким пропонує дозволити всім правоохоронцям, які відряджаються в зону АТО, не подавати електронні декларації.

Loading...

Про інформує пресс-служба Центру протидії корупції.

Зокрема, НАЗК пропонує у електронних деклараціях засекретити інформацію про населений пункт, у якому декларант володіє майном.

Крім того, агенство хоче отримати право визначати спеціальний порядок подання декларацій не лише оперативниками та розвідниками, як це дозволено зараз, а й військовим прокурорам та іншим силовикам, які відряджаються для виконання завдань до військово-цивільних адміністрацій, а також внутрішньо переміщеним особам.

Це узаконить дозвіл НАЗК приховувати свої декларації не тільки СБУшникам, але й будь-кому з правоохоронців.

За словами голови НАЗК Віталія Шабуніна, це відкриє скриньку Пандори та дозволить приховувати декларації тисячам чиновників, які матимуть довідки про те, що є внутрішньо переміщеними особами чи були у відрядженні в АТО.

“Тепер будь-який прокурор ГПУ чи чиновник Нацполіції, який з’їздить у відрядження в АТО, матиме індульгенцію від подачі декларацій”, – вважає Шабунін.

Крім того НАЗК хоче розширити повноваження про отримання інформації та безперешкодно отримувати банківську таємницю. Наразі вони можуть це робити тільки через суд. Така ж процедура діє і для НАБУ й інших правоохоронців.

Також пропонується дозволити визнати відрядження як поважну причину для несвоєчасного подання декларації.

Нагадаємо, декларація виконуючого обов’язки міністра охорони здоров’я Ульяни Супрун вразила українців.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...