Нова шахрайська схема з кредитами: що варто знати українцям

Нова шахрайська схема з кредитами: що варто знати українцям
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Господарський суд Києва створив небезпечний для економіки держави прецедент, ухваливши рішення, яким кредитор перетворився на боржника.

Про це пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на повідомлення Незалежної асоціації банків України (НАБУ).

Loading...

За інформацією представників банківської спільноти, позичальник, який у ході виконавчого провадження “позбувся” майна, який він надавав під заставу, позивався до кредитора, вимагаючи відшкодувати різницю в оцінці застави.

Як наголошують у НАБУ, у 2014 році Ощадбанк надав під заставу рибного ярмарку та комплексу для зберігання та виробництва продуктів харчування кредит у 100 млн. гривень ТОВ “ТЛК Арктика”.

Згодом ТОВ відмовилася обслуговувати кредит і Ощадбанк звернувся до виконавчої служби погасити заборгованність за рахунок заставного майна, але аукціон не відбувся через відсутність покупців.

Тоді фінансова установа придбала нерухоме майно шляхом зарахування за ціною, яка була визначена виконавчимо провадженням. У свою чергу проблемний позичальник звернувся до суду, наголошуючи, що вартість іпотеки була набагато більша за суму, яку заплатив за неї банк.

Суд першої інстанції став на бік кредитора й тепер держбанк став винним своєму боржнику більше 124 млн. грн.

Фахівці вітчизняного банківського ринку попереджають про можливе виникнення нової шахрайської схеми ухилення від повернення кредитів, яка спровокує зростання проблемних портфелів фінансових установ та перекладатиме потенційні збитки державних банків на українських платників податків.

Як ми раніше писали, спікер Генеральної прокуратури України повідомив у соціальній мережі про підозру керівним особам різних комерційних банків у викраденні понад 400 млн гривень. Зараз встановлюється запобіжний захід здійснившим злочин. 

Додамо, що СБУ знайшла групу шахраїв, які зняли мільйони гривень із банківських карток українців. Виявилося, що правопорушники використовували спеціальне програмне забезпечення  для проникнення у системи фінансових установ. 

Джерело: Народна Правда
загрузка...