Сидячий спосіб життя змінює мозок

Сидячий спосіб життя змінює мозок
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Не секрет, що сидячий спосіб життя збільшує ризик серцевих захворювань, діабету і передчасної смерті. Тепер фахівці з Каліфорнійського університету з’ясували: сидячий спосіб життя пов’язаний зі змінами в області мозку, що грає ключову роль у формуванні спогадів і навчанні. Йдеться про медіальну скроневу частку.

У дослідженні взяли участь 35 чоловік у віці від 45 до 75 років, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на toneto.

Loading...

Вчені оцінювали рівень фізичної активності добровольців. Також учасників запитали, скільки годин на день минулого тижня вони провели сидячи. Крім того, добровольцям зробили магнітно-резонансну томографію (МРТ).

Дослідники виявили, що у людей, які багато сиділи, кора медіальної скроневої частки була тонше. Високий рівень фізичної активності не компенсував негативні наслідки.

Вчені підкреслюють: виявлений зв’язок не є причинно-наслідковим. Фахівці планують продовжити дослідження.

Нагадаємо, за станом кровоносної системи людини можна судити про здоров’я його організму в цілому. Стан судин впливає в кінцевому підсумку на загальне самопочуття. У свою чергу на стан впливає декілька чинників, і цей вплив можна послабити ефективними способами.

Раніше повідомлялося, що танці здатні уповільнити старіння мозку людини.

Також кардіологи Південно-західного медичного центру Університету Техасу прийшли до висновку, що фізичні вправи допомагають боротися зі старінням серцево-судинної системи і зменшують ризик передчасної смерті.

Джерело: Народна Правда
загрузка...