Антиурядові протести в Єревані переросли в безлади

Антиурядові протести в Єревані переросли в безлади
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Ще з 31 березня в Єревані проходять масові протести проти можливого прем’єрства третього президента Сержа Саргсяна. У понеділок, 16 квітня, протестуючі перекрили рух на проспекті Баграмяна в Єревані.

Зіткнення почалися після того, як глава опозиційної партії Вірменії “Громадянський обов’язок”, депутат Нікол Пашинян попросив поліцейських пропустити його і численних прихильників до будівлі парламенту, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на zn.ua.

Правоохоронці відмовилися, заявивши, що тільки Пашинян і колеги по фракції можуть пройти в будівлю Національних зборів, інші протестувальники не мають права. Після цього Пашинян і демонстранти почали проривати кордон поліції, в результаті чого відбулися зіткнення.

Учасники протесту намагалися заблокувати рух метрополітену і влаштували акцію на станціях “Єрітасардакан” і “Площа Республіки”. Молоді люди лягай на землю між вагонами і платформами, щоб блокувати рух поїздів. Поліцейським вдалося умовити прихильників депутата Нікола Пашиняна дозволити вагонам продовжити рух.

Нагадаємо, що в Вірменії проведена конституційна реформа, в результаті якої республіка перейшла від президентської до парламентської форми правління. Перші після реформи вибори прем’єр-міністра, який отримує широкі повноваження, призначені в парламенті на 17 квітня.

Правляча Республіканська партія Вірменії 14 квітня висунула на пост прем’єр-міністра Сержа Саргсяна, який з 2008 по 2018 роки обіймав посаду президента.

Нагадаємо, Вірменія відмовилася надавати офіційний статус російській мові.

Раніше ми повідомляли, що на Донбасі кавказці жорстоко побили росіян.

Джерело: Народна Правда