Сила в правді

Навігація
Головна Закордонна правда FT: лояльність Асаду буде дорого коштувати Росії

FT: лояльність Асаду буде дорого коштувати Росії

FT: лояльність Асаду буде дорого коштувати Росії
в Закордонна правда/Новини

Путін і далі продовжить підтримку Сирії, у нього немає іншого виходу.

Ракетні удари по Сирії показали ризики, які приховує стійка прихильність Москви до режиму Башара Асада, оскільки вони заганяють Росію в небезпечний кут і шкодять її широким інтересам, пише в своєму матеріалі Financial Times, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на “Дзеркало тижня”.

“Росіяни виставляють себе в ролі захисників сирійського суверенітету, борців проти західних схем по зміні режиму і розподілу країни, але вони ризикують стати партнером Асада в міжнародних злочинах”, – сказав виданню неназваний дипломат європейської країни, яка вважається дружньою до Москви.

“Росіяни виставляють себе в ролі захисників сирійського суверенітету, борців проти західних схем для зміни режиму і розділу країни, але вони ризикують стати партнером Асада у міжнародних злочинах”, – сказав виданню неназваний дипломат європейської країни, яка вважається дружньою до Москви.

“Вони починають здаватися країною-парією і все частіше діють відповідно”, – додав він.

Піся хімічної атаки в Думі і загибелі десятків людей, президент США Дональд Трамп розкритикував Путіна, заявивши, що Росія і Іран відповідальні за підтримку Асада. Він застеріг, що “за це доведеться заплатити високу ціну”. Москва відкидала звинувачення проти сирійських військових і заперечувала сам факт хімічної атаки. Ці заперечення стали черговим кроком у низці її спроб з 2013 року заблокувати посилення режиму перевірок Сирії на наявність хімічної зброї, а також збільшення тиску на Асада.

Схоже, тепер Москва постала перед появою нових політичних і економічних ризиків. Посол США в ООН Ніккі Хейлі оголосила, що Вашингтон збирається запровадити нові санкції проти Росії за її підтримку режиму в Сирії. І це менш ніж через тиждень після того, як Америка спричинили обвал і розпродаж акцій російських компаній, які належать російським олігархам, зокрема Олегу Дерипасці.

Дипломати в Москві переконані, що Путін і далі буде підтримувати Асада.

“Він зайшов так далеко, що тепер став заручником Асада”, – сказав виданню неназваний європейський дипломат.

Навіть якщо Асада знову звинуватять у застосуванні хімічної зброї проти власних людей, російські експерти з Близького Сходу не бачать можливостей для Москви відмовитися від сирійського диктатора.

“Ми розуміємо, що розкол між Асадом і більшою частиною опозиції здається майже непереборним. Але ми не бачимо альтернативної особи, яка може гарантувати стабільність і територіальну цілісність”, – сказав виданню російський дипломат.

Російський експерт з Близького Сходу Микола Кожанов нещодавно зауважив: “Російська військова тактика опиралася на ідею, що збереження режиму Асаад від повного краху – це єдиний спосіб недопустити повторення в Сирії сценарію, за яким пішли Ірак і Лівія”. Але важливість Сирії для Путіна не лише в цьому.

“Сирія – це поле протистояння, ідеологічної боротьби зі США”, – сказав експерт “Російської ради міжнародних відносин” Григорій Лук’янов.

Експерти з питань Росії кажуть, що Москва і Вашингтон уникнули прямої військової сутички в Сирії цього разу. Але вони посилили свої позиції в питанні режиму Асада, рішення застосувати хімічну зброю якого поставило США і Росію в найбільш небезпечну конфронтацію з часів Карибської кризи 1962 року.

Як повідомляла НАРОДНА ПРАВДА, у Сирії знову застосували хімічну зброю. У результаті загинули десятки мирних мешканців.

Дональд Трамп закликав у Радбезі ООН осудити використання забороненої зброї у Сирії.

Нагадаємо, США, Великобританія і Франція завдали в ніч на 14 квітня ракетні удари по Сирії.

Президент США Дональд Трамп подякував союзникам за злагоджену роботу під час нанесення авіаударів по об’єктах хімічної зброї в Сирії. 

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Закордонна правда

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: