Сила в правді

Навігація

Київський патріархат похвалив Порошенка за помісну церкву

Київський патріархат похвалив Порошенка за помісну церкву
в Новини/Політична правда

Українська православна церква Київського патріархату підтримує ініціативи президента України про намір звернутися до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія з закликом видати томос щодо єдиної помісної Православної церкви в Україні.

“В Українській православній церкві Київського патріархату однодушно підтримують усі зусилля, спрямовані на визнання автокефалії Православної церкви в Україні його Всесвятістю Вселенським патріархом Варфоломієм та Константинопольською Матір’ю-Церквою, а також на подолання наявного церковного розділення, утвердження єдиної Помісної православної церкви”, – йдеться в заяві, опублікованій на сайті УПЦ КП, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Інтерфакс-Україна.

У прес-центрі Київської Патріархії також повідомили, що днями весь єпископат Київського патріархату підписав звернення до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням надати томос про автокефалію Православної церкви в Україні. “Аналогічне прохання також підписав єпископат Української Автокефальної православної церкви”, – йдеться в опублікованій заяві.

Крім цього в УПЦ КП висловили надію і на підтримку цієї ініціативи ієрархами УПЦ Московського патріархату. “Ми висловлюємо надію, що і серед єпископату УПЦ Московського патріархату є відповідальні ієрархи, які дійсно турбуються про майбутнє Православ’я в Україні і підтримають зусилля по канонічного визнання Вселенським патріархом української церковної незалежності”, – додали в УПЦ Київського патріархату.

В УПЦ КП зазначили, що розраховують на підтримку даної ініціативи Верховною Радою і всім українським суспільством, а також на участь всіх українських православних вірян як в Україні, так і в діаспорі. З боку інших релігійних організацій України в Київському патріархаті очікують розуміння.

“Наскільки нам відомо, зараз, як ніколи раніше, є всі підстави очікувати позитивного рішення Вселенського патріарха. Однак очевидно, що супротивники не чекатимуть склавши руки і використають усі засоби для того, щоб не допустити проголошення томосу про автокефалію. Тому на даний момент ми не можемо повідомити більше деталей процесу, який почався “, – додали в УПЦ КП.

Раніше у вівторок президент України Петро Порошенко заявив про намір звернутися до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія із закликом видати томос щодо єдиної помісної Православної церкви в Україні і закликає Верховну Раду оперативно підтримати його.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявив про намір звернутися до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія з закликом видати томос щодо єдиної помісної Православної церкви в Україні і закликав Верховну Раду підтримати його.

Як повідомили джерела в Адміністрації президента, відповідну угоду досягнуто в ході переговорів Порошенка з вселенським патріархом Варфоломієм.

Нагадаємо, після обрання президентом України Петро Порошенко змінив ставлення до УПЦ МП.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: