Сила в правді

Навігація
Головна Новини Київський патріархат похвалив Порошенка за помісну церкву

Київський патріархат похвалив Порошенка за помісну церкву

Київський патріархат похвалив Порошенка за помісну церкву
в Новини/Політична правда

Українська православна церква Київського патріархату підтримує ініціативи президента України про намір звернутися до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія з закликом видати томос щодо єдиної помісної Православної церкви в Україні.

“В Українській православній церкві Київського патріархату однодушно підтримують усі зусилля, спрямовані на визнання автокефалії Православної церкви в Україні його Всесвятістю Вселенським патріархом Варфоломієм та Константинопольською Матір’ю-Церквою, а також на подолання наявного церковного розділення, утвердження єдиної Помісної православної церкви”, – йдеться в заяві, опублікованій на сайті УПЦ КП, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Інтерфакс-Україна.

У прес-центрі Київської Патріархії також повідомили, що днями весь єпископат Київського патріархату підписав звернення до Вселенського патріарха Варфоломія з проханням надати томос про автокефалію Православної церкви в Україні. “Аналогічне прохання також підписав єпископат Української Автокефальної православної церкви”, – йдеться в опублікованій заяві.

Крім цього в УПЦ КП висловили надію і на підтримку цієї ініціативи ієрархами УПЦ Московського патріархату. “Ми висловлюємо надію, що і серед єпископату УПЦ Московського патріархату є відповідальні ієрархи, які дійсно турбуються про майбутнє Православ’я в Україні і підтримають зусилля по канонічного визнання Вселенським патріархом української церковної незалежності”, – додали в УПЦ Київського патріархату.

В УПЦ КП зазначили, що розраховують на підтримку даної ініціативи Верховною Радою і всім українським суспільством, а також на участь всіх українських православних вірян як в Україні, так і в діаспорі. З боку інших релігійних організацій України в Київському патріархаті очікують розуміння.

“Наскільки нам відомо, зараз, як ніколи раніше, є всі підстави очікувати позитивного рішення Вселенського патріарха. Однак очевидно, що супротивники не чекатимуть склавши руки і використають усі засоби для того, щоб не допустити проголошення томосу про автокефалію. Тому на даний момент ми не можемо повідомити більше деталей процесу, який почався “, – додали в УПЦ КП.

Раніше у вівторок президент України Петро Порошенко заявив про намір звернутися до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія із закликом видати томос щодо єдиної помісної Православної церкви в Україні і закликає Верховну Раду оперативно підтримати його.

Нагадаємо, президент України Петро Порошенко заявив про намір звернутися до архієпископа Константинополя, Вселенського патріарха Варфоломія з закликом видати томос щодо єдиної помісної Православної церкви в Україні і закликав Верховну Раду підтримати його.

Як повідомили джерела в Адміністрації президента, відповідну угоду досягнуто в ході переговорів Порошенка з вселенським патріархом Варфоломієм.

Нагадаємо, після обрання президентом України Петро Порошенко змінив ставлення до УПЦ МП.

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: