Сила в правді

Навігація
Головна Економічна правда Стало відомо, скільки мільярдів заробив НБУ минулого року

Стало відомо, скільки мільярдів заробив НБУ минулого року

Стало відомо, скільки мільярдів заробив НБУ минулого року
в Економічна правда/Новини

Упродовж року Нацбанк перерахує в державний бюджет різними траншами 44,6 млрд грн свого прибутку, а загалом чистий прибуток регулятора у 2017 році становив 65,9 млрд грн.

Такі дані виходять із фінансової звітності регулятора, опублікованої прес-службою Нацбанку.

Так, минулого тижня документ підписали голова НБУ Яків Смолій та гендиректор аудиторської фірми ПрАТ “Делойт енд Туш ЮСК”, сертифікований аудитор Євген Заноза.

Станом на кінець 2017-го валюта балансу Національного банку досягла 1 трлн 27 млрд грн.

Зокрема, чисті доходи НБУ за минулий рік становили 65,9 млрд грн. Основним джерелом доходів стали процентні доходи, основну частку яких склали доходи за цінними паперами України та за кредитами, наданими банкам України. Водночас більшість процентних витрат НБУ поніс у зв’язку з операціями з випуску депозитних сертифікатів та обслуговуванням кредитів, отриманих від МВФ. Протягом року відбулося значне вивільнення резервів. У результаті чисті процентні доходи після вивільнення резервів склали 45,2 млрд грн.

Витрати Нацбанку (без урахування процентних і комісійних витрат) становили 3,6 млрд грн. Ці кошти були використані на виготовлення банкнот та монет, утримання персоналу, відрахування на забезпечення під імовірні зобов’язання, а також адміністративно-господарські витрати. Відповідно фінансовий результат НБУ торік склав 62,3 млрд грн.

Прибуток до розподілу Національного банку за 2017 рік становив 45,9 млрд грн. З цієї суми частина прибутку обсягом 1,3 млрд грн буде спрямована на збільшення загальних резервів Національного банку. Інша частина обсягом 44,6 млрд грн буде перерахована до держбюджету України протягом 2018 року частинами – аби не спровокувати стрибок інфляції.

Нагадаємо, в НБУ озвучили новий прогноз щодо гривні.

Теги:
Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Економічна правда

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: