Травневі свята-2018: куди поїдуть відпочивати українці

Травневі свята-2018: куди поїдуть відпочивати українці
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

В Україні на травневі свята туристичні потоки за кордон зросли майже на третину порівняно з минулим роком.

Про це розповів у коментарі Радіо НВ керівник центру розвитку туризму в Україні Володимир Царук, інформує НАРОДНА ПРАВДА.

Окрім європейських країн, українці обирають екзотичний відпочинок на травневі свята, каже Царук. Зокрема, їдуть в Індію або на острови – Маврикій або Мальдіви. Проте такий відпочинок значно дорожчий, ніж традиційні маршрути. Так, тижневий відпочинок в Італії обійдеться щонайменше у 700-800 євро лише за переліт та проживання. Тур на острови коштуватиме більше, ніж тисячу євро, зазначив Царук. На його думку, на травневі свята авіалінії підвищують ціни.

“МАУ, Wizz Air дорого коштують. Купуючи квитки за два-три місяці, замовник все одно зіштовхнеться із завищеними цінами на травневі свята. Хтось вважає, що цікаво було б на море поїхати, тому вирушають до Єгипту. Це якщо розглядати традиційно. У Арабські Емірати їдуть, хоча там в цей час досить жарко вже, до 30 градусів. Більшість будуть подорожувати Європою, тому що це цікаво, нові напрямки”, – розповів керівник центру розвитку туризму.

Втім, найбільш популярними серед українців залишаються Туреччина та Єгипет. Про таку тенденцію розповів директор Української асоціації туристичних агентств Антон Рудич. За його словами, якщо турист не вибагливий до місця відпочинку, ціна буде вирішальною.

За словами директора асоціації турагентств, Туреччина та Єгипет однакові за рівнем популярності та вартістю. Тижневий відпочинок там коштуватиме від 15-ти тисяч гривень на двох. Серед тенденцій українського закордонного відпочинку експерт виділяє високу популярність міжсезонних подорожей. Раніше найбажанішим періодом для туристичних поїздок було літо та свята, а зараз ця тенденція змінюється. У святкові дні відпочинок коштує дорожче, констатував Рудич.

Зростає попит на авторські тури, розповіла власниця туристичної компанії Віва-тур Олена Єна. Зокрема, автобусні тури до європейських міст. На травневі свята популярними серед українців є Прага, Будапешт та Відень. За словами організатора таких турів, у святкові дні туристи віддають перевагу ближчим до України містам.

“Більшість туристів бажають відпочити протягом чотирьох вихідних днів на травневі свята без додаткової відпустки. Будапешт, Відень – це недалеко. Від Мукачево до Будапешта їхати три години, до Відня – 6 годин, до Праги – 7-8 годин, не враховуючи проходження кордону”, – розповіла власниця турфірми.

Вартість поїздки Прага+Відень становить трохи більше 200 євро. Тур Будапешт+Відень обійдеться у 140-160 євро, розповіла організатор автобусних подорожей. Стартова ціна на відвідування Праги – 50 євро, але до неї додаються інші витрати на кшталт страхування, туристичних зборів і обов’язкових екскурсій.

Нагадаємо, у травні 2018 року українці отримають додаткові вихідні дні.

Джерело: Народна Правда