Сила в правді

Навігація
Головна Новини З'явилися подробиці "могильної реформи"

З’явилися подробиці “могильної реформи”

З’явилися подробиці “могильної реформи”
в Новини

Український уряд підготував законопроект  “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення сфери поховання”. Зараз документ зареєстрували для розгляду Верховною Радою України.

Як пише “НАРОДНА ПРАВДА” з посиланням на “УНІАН”, за умови, що законопроект буде ухвалено, українців чекатиме ціла низка нововведень. Зокрема, планують зафіксувати безкоштовні місця для поховання, ввести штрафи за руйнування чи пошкодження місць поховання та сприяти будівництву крематоріїв.

Документ передбачає заборонити перебування постачальників ритуальних послуг на території поховань. На кладовищах будуть окремі сектори для почесних поховань, могил військовослужбовців та поховань за національною чи релігійною ознакою. Однак поділ за майновим станом буде заборонений. Старі місця для поховання не матиме право зруйнувати ніхто, окрім природних явищ.

Також вказано, що місце для поховання померлого буде надаватися безкоштовно відповідно до звернення  громадян України. Свідоцтво про поховання видаватиметься родичам протягом 15 календарних днів. Воно надаватиме право на встановлення намогильних споруд у межах місця поховання та вирішувати питання про під поховання. А реєстрацію намогильних споруд буде вести місцева влада у спеціальній книзі обліку.

Допомогу на поховання виконавцю волевиявлення померлого або особі, яка зобов’язалася його поховати, надаватимуть протягом 7 робочих днів з моменту реєстрації письмового звернення. За наругу над померлими або пам’яттю про них буде штраф до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів або арешт до 6 місяців, чи обмеження волі до 3 років або позбавлення волі на той самий термін.

Як раніше писала “НАРОДНА ПРАВДА”, судові установи не встигають виконувати свої нові обов‘язки щодо видання дозволів на поховання померлих. Правки до Кримінально-процесуального кодексу вступили в силу з 15 березня поточного року.

Нагадаємо, що суди не встигають видавати дозволи для похорону через бездіяльність Національної поліції. 

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: