Магістратура 2018: українцям розповіли про зміни і нові іспити

Магістратура 2018: українцям розповіли про зміни і нові іспити
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Міністерство освіти і науки визначило, яким чином проходитимуть цьогорічні вступні іспити в магістратуру, що проводяться за технологією ЗНО.

Відповідний Порядок вже пройшов реєстрацію в Мін’юсті, повідомляє НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на сайт МОН.

Loading...

Вступне випробування з використанням технології ЗНО складатимуть вступники на спеціальності галузей знань 03 “Гуманітарні науки” (крім спеціальності 035 “Філологія”), 05 “Соціальні та поведінкові науки”, 06 “Журналістика”, 08 “Право”, 24 “Сфера обслуговування” та 29 “Міжнародні відносини”.

Зокрема, вступники до магістратури “Права” та “Міжнародного права” складатимуть:

•єдиний вступний іспит з іноземної мови – англійської, або німецької, або французької, або іспанської. Тести міститимуть частини “Читання” та “Використання мови”.

•єдине фахове вступне випробування з Права та Загальних навчальних правничих компетентностей. Блок Право містить тест з 8 дисциплін (конституційне, адміністративне, цивільне, цивільне процесуальне, кримінальне, кримінальне процесуальне право України, міжнародне публічне право та міжнародний захист прав людини). Другий блок включає тестування таких компетентностей: аналітичне мислення, критичне мислення, логічне мислення.

Вступники до магістратури за спеціальностями галузей знань 03 “Гуманітарні науки” (крім спеціальності 035 “Філологія”), 05 “Соціальні та поведінкові науки”, 06 “Журналістика”, 24 “Сфера обслуговування” та 29 “Міжнародні відносини” складатимуть лише єдиний вступний іспит з іноземної мови.

Реєстрація учасників почнеться 14 травня і триватиме до 18-ї години 5 червня. Іспит з іноземної мови відбудеться 11 липня, а з права та правничих компетентностей – 13 липня.

Для реєстрації вступнику треба буде звернутися до приймальної комісії одного з обраних ним вишів. Підтвердженням реєстрації є виданий комісією екзаменаційний листок.

Для участі у тестуванні вступник має пред’явити:

екзаменаційний листок;
документ, що посвідчує особу (серія (за наявності) та номер якого вказані в екзаменаційному листку);
запрошення-перепустку.

Нагадаємо, в Україні змінюють правила зарахування дітей до школи. МОН України офіційно опублікувало законопроект “Порядок зарахування, відрахування та переведення учнів до державних та комунальних закладів освіти для здобуття повної загальної середньої освіти”.

Також повідомлялося про зміни у структурі навчального року. Відтепер у триместровій системі навчання буде 6 навчальних періодів – триместрів, і стільки ж періодів відпочинку – канікул. Тривалість кожного триместру 5-6 тижнів, тривалість канікул – тиждень, виняток складають двотижневі новорічні і тримісячні літні канікули. 

Нагадаємо також,  у Міністерстві освіти і науки затвердили зміни освітньої програми для початкової школи, серед яких заборона задавати домашні завдання першокласникам та перевантаження молодших школярів додатковими завданнями.

Джерело: Народна Правда