Миротворці на Донбасі: G7 підтримали український варіант місії

Миротворці на Донбасі: G7 підтримали український варіант місії
Автор Желізняк Олександр в Новини/Політична правда

За словами Павла Клімкіна, країни “Великої сімки” (G7) заявили про підтримку українського варіанту розміщення миротворців ООН на Донбасі. Крім того, вони виступили із засудженням дій РФ.

Про це голова МЗС України заявив після участі в ознайомчій сесії саміту міністрів закордонних справ G7 в Торонто, пише НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Укрінформ.

Loading...

Зокрема дуже важливим для дипломатів країн “Великої сімки” є виконаня перших пунктів мінських угод – в частині припинення вогню і відведення важкого озброєння.

Під час обговорення формату миротворчої операції, учасники саміту дійшли згоди щодо першочергової важливості досягнення базової безпеки, що передбачає виключення застосування важкої зброї. Наступним кроком є контроль над окупованими територіями, вирішення питання поліцейського компоненту. Лише після цього можна переходити до вирішення питань підготовки до виборів.

Разом із тим, Клімкін зауважив, що РФ продовжує демонструвати незацікавленість у врегулюванні ситуації на Донбасі. На його думку, Кремль має на меті дестабілізацію і руйнування України.

Нагадаємо, останнім часом в зоні АТО спостерігалося загострення конфлікту поблизу Донецька та Маріуполя. Поранено більше десятка українських захисників.

Раніше військовий експерт розповів, чому останнім часом загострилася ситуація в зоні АТО.

Також керівник Центру військово-політичних досліджень Дмитро Тимчук повідомив, що бойовики на Донбасі вдалися до нової тактики. Зокрема, терористи застосували танки в районі Авдіївки, Донецького аеропорту (ДАП) і Крутої Балки проти позицій ЗСУ.

Джерело: Народна Правда
загрузка...