Протести, мітинги, відставка прем’єра: що відбувається у Вірменії після виборів

Протести, мітинги, відставка прем’єра: що відбувається у Вірменії після виборів
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

У Вірменії після виборів прем’єр-міністра, 17 квітня, по всій країні пройшли масові акції протесту і мітинги. НАРОДНА ПРАВДА провела хроніку подій в Вірменії.

23.04. У Росії прокоментували події, що відбуваються в Вірменії. Так, прес-секретар президента РФ Дмитро Пєсков заявив, що проведення акцій опозиції у Вірменії є внутрішньою справою цієї країни, а гіпотетичні міркування про можливість втручання Росії в цю ситуацію недоречні.

23.04. Виконуючим обов’язки прем’єр-міністра Вірменії обрали першого віце-прем’єра Карена Карапетяна.

23.04. З СІЗО звільнили опозиційних депутатів Сасуна Мікаеляна, Арарату Мірзояна і лідера протестного руху Ніколу Пашиняна.

23.04. Серж Саргсян подав у відставку з поста прем’єр-міністра Вірменії. Він опублікував офіційну заяву з приводу свого рішення.

“Дорогі співвітчизники. Звертаюся до всіх громадян Республіки Вірменія

Старшому поколінню і молоді, жінкам і чоловікам.

Звертаюся до тих, хто вдень і вночі стоїть на вулицях із закликом “Відмов Сержу” і тим, хто з працею добирається до робочого місця, щоб виконати свій обов’язок. Звертаюся до тих, хто днями стежить за прямим ефіром і тим, хто забезпечує громадську безпеку.

Звертаюся до хоробрим воїнам і офіцерам на кордоні, звертаюся до своїх товаришів по зброї. Звертаюся до однопартійців, всіх політичних сил і діячів.

Звертаюся в останній раз як керівник країни.

Нікол Пашинян мав рацію. Я помилився. У такій ситуації кілька рішень, але жодне я не піду. Це не для мене. Я залишаю пост керівника країни, пост прем’єр-міністра Вірменії. Вуличний рух проти мого прем’єрства. Я виконую вашу вимогу.

Миру, гармонії і логіки нашій країні. Дякую “.

22.04. Поліція Вірменії приступила до розгону демонстрантів. У хід пішли шумові гранати і водомети.

Пізніше стало відомо, що поліція затримала 232 учасників протесту, серед яких були і опозиційні політики Арарат Мірзоян, Нікол Пашинян і Сасун Мікаелян. Крім того, в соцмережах з’явилося повідомлення про затримання експерта-міжнародника Степана Григоряна.

Крім того, за даними ЗМІ, після зіткнень з поліцією семеро людей потрапили до лікарні.

19.04. Поліція заявила, що готова застосувати проти протестуючих зброю.

У своїй заяві поліція відзначила, що органи державної влади є об’єктами, які підлягають особливому режиму охорони.

“Закликаємо громадян, неповнолітніх учасників мітингу, їх батьків проявити пильність, не піддаватися на заклики організаторів акції до незаконних дій, так званим” несподіваних дій”, – підкреслюється в заяві поліції.

18.04. Резиденцію Саргсяна блокували протестуючі і опозиціонери.

“Демонстранти безперешкодно пройшли повз будівлю парламенту і пройшли до дверей резиденції прем’єр-міністра. Тут Нікол Пашинян сповістив про початок блокади резиденції”, – йдеться в повідомленні NEWS.am.

17.04. Парламент Вірменії обрав проголосував за кандидатуру лідера правлячої Республіканської партії Сержа Саргсяна на пост прем’єр-міністра республіки, незважаючи на масштабні вуличні протести опозиції. За кандидатуру Саргсяна проголосували 76 депутатів, проти – 17.

Відразу ж після схвалення парламентом кандидатури Саргсяна, лідер опозиції Нікол Пашинян заявив про “оксамитову революцію” в країні.

“По всій республіці проходять акції протесту, страйки, блокуються вулиці. У Вірменії встановилася революційна ситуація. Я тут і зараз оголошую про початок оксамитової революції”, – сказав Пашинян під час виступу на площі Франції в центрі Єревана, пише “Інтерфакс”.

Джерело: Народна Правда