Масштабна схема підкупу у ПАРЄ: з’явилися приголомшливі подробиці

Масштабна схема підкупу у ПАРЄ: з’явилися приголомшливі подробиці
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Представники ПАРЄ повідомили про факти підкупу депутатів з боку Азербайджану.

Слідча група виявила в ПАРЄ системну корупцію. Незаконним лобіюванням своїх інтересів займався не тільки Азербайджан, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на матеріал “Європейська правда”.

Loading...

Після скандалу з екс-головою організації Педро Аграмунтом проблема корупції в ПАРЄ встала гостро. Було прийнято рішення про створення незалежної слідчої групи.

У підсумковому звіті, зокрема, зазначається, що ряд свідків повідомили про різні подарунки. Найбільш часто від азербайджанської сторони надходили подарунки у вигляді чорної ікри, вартість якої обчислюється тисячами доларів.

Генсек ПАРЄ В. Савицький визнав, що отримував ікру з Азербайджану. Йому було важко відмовитися.

Серед інших подарунків: авіаквитки бізнес-класу, тиждень в п’ятизірковому готелі, квитки на концертні заходи і кінне шоу.

Депутат Д. Фіала (Швейцарія) зізналася, що під час робочого візиту в Азербайджан отримала золотий ланцюг з перлами та діамантами, але повернула подарунок азербайджанської делегації в ПАРЄ.

Депутат І. Крахт (Люксембург) повідомив, що азербайджанські лобісти пояснили йому: в Азербайджані є чорна ікра і дівчата.

Дік Марті (Швейцарія) розповів, що під час візиту в Баку хтось постукав до нього в номер вночі. Він подивився у вічко і побачив двох ледь одягнених дівчат з шампанським. Двері він не відкрив.

Як повідомлялося, 28 квітня бюро ПАРЄ висловило недовіру Аграмунту. Воно на зборах постановило, що Педро Аграмунт не уповноважений здійснювати будь-які офіційні візити, відвідувати будь-які засідання або робити будь-які публічні заяви від імені Асамблеї в якості її голови.

Нагадаємо, 28 червня, у політичній групі Європейської народної партії (ЄНП) у Парламентській асамблеї Ради Європи ухвалили рішення виключити зі своїх лав Педро Аграмунта. Виключення депутата з групи – крайній захід, що застосовується доволі рідко і лише в разі жорсткого конфлікту. В історії асамблеї ще не було випадку, коли політична група виключала зі свого складу діючого президента.

Парламентська асамблея Ради Європи схвалила рішення про внесення змін до власного регламенту, дозволивши змістити з посади президента Педро Аграмунта.

Раніше повідомлялось, що всупереч недовірі колег, «проросійський» президент ПАРЄ ігнорує вимоги про відставку.

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...