Як швидко кинути палити: назвали п’ять дієвих способів

Як швидко кинути палити: назвали п’ять дієвих способів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Багато хто мріє кинути палити, але у них нічого не виходить. Допомогти може науковий підхід, кажуть експерти.

Існує величезна кількість способів відмови від куріння, деякі з них більш ефективні, інші – менш. Але лікарі рекомендують вибрати саме той метод, в якому курець впевнений найбільше і який максимально йому підходить, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Med2.

Loading...

Ми підібрали п’ять найбільш поширених способів кинути палити.

1. “Одним махом”. Порядку 75% кидають палити роблять це без сторонньої допомоги – вони не звертаються до фахівців, не п’ють ліків. Незважаючи на “популярність” методу, його не можна назвати повністю ефективним – тільки 4-7% курців можуть довести справу до кінця.

2. Поведінкова терапія. Даний метод заснований на активній роботі з фахівцем по когнітивної-поведінкової терапії (тобто, психологом) і спільному пошуку шляху до повної відмови від куріння. Разом з фахівцем курець шукає, так звані, “тригери” – ситуації, в яких людина відчуває особливо гостру спрагу нікотину, потім складається план по виключенню цих “тригерів” з його життя.

3. Замісна терапія. Всі ми чули про нікотинової жуйки, пластирах, льодяниках, спреях та інших формах альтернативного вживання нікотину, все це – нікотин-замісна терапія (НЗТ). Такий вид терапії поставляє нікотин в організм не через тютюн, а іншим способом. НЗТ зазвичай поєднується з поведінкової терапією і серйозною підтримкою близьких. У багатьох випадках люди перестають курити. Але лікарі кажуть про те, що при такій терапії нікотинова залежність може залишитися, зміниться лише її форма.

4. Інноваційна терапія. Існує сучасна терапія для відмови від куріння, яку може призначити лікар. Наприклад, препарати для лікування нікотинової залежності без вмісту нікотину, які блокують особливі рецептори в мозку, і поступово залежність йде, при цьому не викликаючи сильного синдрому відміни, який так лякає людини, яка палить.

5. Комбінований підхід. Використання декількох методів може значно підвищити шанси на успіх. Наприклад, інноваційна і поведінкова терапії спрацюють краще, ніж тільки відвідування психолога. Але кожну комбінацію необхідно індивідуально обговорювати з лікарем.

Нагадаємо, знайдено спосіб покінчити з курінням назавжди. У Канаді для курців придумали спеціальну програму Run to Quit, завдяки якій 91% учасників експерименту стали палити набагато менше.

Також американські вчені дійшли висновку, що негативно впливати на організм людини куріння починає буквально з перших секунд. Від першої сигарети в організмі виникають безповоротні генетичні наслідки, які можуть привести до раку.

До слова, не виключено, що вже через кілька років вартість цигарок в Україні стане захмарною для багатьох категорій споживачів тютюнових виробів. Згідно законопроекту, оприлюдненого міністерством фінансів України, планується підвищення ставок акцизу на тютюнові вироби до європейського рівня.

Джерело: Народна Правда
загрузка...