Як боротися із “благодійними внесками” у лікарнях: Супрун пояснила

Як боротися із “благодійними внесками” у лікарнях: Супрун пояснила
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Українці вже давно звикли, що за багато послуг у поліклініках та лікарнях доводиться платити фіксовані благодійні внески. 

Чи законні благодійні внески,  розповіла в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун в ефірі “Сніданку з 1+1“, передає НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

“Ми змінюємо систему саме через благодійні внески. У лікарнях шукають законні способи вимагати хабарі. Внески не можна примусово вимагати від людей. Благодійність – це від серця”, – каже Уляна Супрун.

Благодійні організації при медичних закладах – це законно. Благодійні організації при лікарнях – це вимога від МОЗу. Лікарні мають публічно виставити на що ідуть ті кошти. Організації отримують до 20% свого доходу на адміністрацію закладу.

“Якщо без благодійного внеску відмовляються обслуговувати, треба іти до головного лікаря та говорити, що благодійний внесок – це має бути добровільно. Якщо лікар не погоджується, то можна іти вище – до Департаменту охорони здоров`я. Якщо там не чують, ідіть на прийом в МОЗ. Єдиний спосіб, яким ми можемо це зараз вирішувати – це через правоохоронні органи. Подати скаргу в поліцію, що вони вимагають благодійний внесок. Це незаконно”. – каже Супрун.

За даними МОЗ, майже у кожному закладі охорони здоров’я працює благодійний фонд, а 7 з 10 пацієнтів платили до нього внески.

Обсяги благодійних пожертв – сотні мільйонів гривень, однак до цього часу звітність цих фондів про зібрані кошти часто була недоступною чи непрозорою.

Нагадаємо, українців чекає низка змін в зв’язку з медичною реформою, затвердженою Верховною Радою восени минулого року.

Нагадаємо також, що всі заклади первинної охорони здоров’я повинні укласти декларації з пацієнтами до середини 2018 року. З 1 квітня пацієнти мають розпочати підписувати декларації з сімейними лікарями. З 1 січня 2019 року, пацієнти які не оберуть собі сімейного лікаря та не підпишуть з ним декларацію, будуть сплачувати за медичні послуги на первинному рівні власним коштом.

Раніше повідомлялося, що медична реформа в Україні повинна позитивно вплинути на всіх працівників медичної сфери, адже їх заробітні плати будуть залежати від числа пацієнтів.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...