Українцям змінили правила нарахування житлових субсидій

Українцям змінили правила нарахування житлових субсидій
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В системі верифікації субсідіантів виявлені системні проблеми.

Кабінет міністрів прийняв рішення внести зміни в програму надання субсидій громадянам на оплату ЖКП з метою запобігання випадків зловживань та призначення державної допомоги людям, що приховують свої доходи, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на УНІАН.

Loading...

Як пояснили в Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України, оскільки верифікація субсідіантів виявила ряд системних проблем, тепер система субсидій буде соціально справедливою – державну допомогу отримуватимуть ті, хто дійсно її потребує.

Зокрема, якщо у власності сім’ї є автомобіль, якому менше п’яти років, крім мопеда і авто, наданого органом соціального захисту населення, субсидію не призначатимуть.

Крім того, відтепер необхідно буде вказувати в деклараціях доходи від оренди майна, зокрема, від здачі в оренду квартири.

З 1 травня 2018 року субсидія скасовується, якщо площа квартири перевищує 120 квадратних метрів, а дома – 200, крім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей. Безробітним необхідно буде стати на облік в центр зайнятості, в іншому випадку людям працездатного віку, які претендують на субсидію, органи соцзахисту автоматом вважатимуть дохід в три прожиткові мінімуми – 5 286 гривень.

При цьому внутрішньо переміщені особи відтепер зможуть оформити субсидії без укладення договорів на оренду житла – на підставі заяви та декларації, також спрощено процедуру отримання субсидій жителями об’єднаних територіальних громад.

Нагадаємо, раніше ми писали, що право на субсидію мають родини, комунальні рахунки яких складають більше 15% від місячного доходу. У випадку проживання у найманому житлі отримати субсидію можливо за оформлення договору про оренду. При цьому, він може бути не обов’язково нотаріальним. Достатньо підписати стандартний контракт із агенцією нерухомості, де будуть підписи орендаря та власника квартири.

Як раніше повідомляла “Народна Правда”, відсутність коштів у держбюджеті на 2018 рік змусить уряд позбавити багатьох українців субсидій. 

Нагадаємо, що згідно з Постановою КМУ “Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива”, надання субсидії припиняється за низки обставин.

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...