Субсидії в Україні: хто і чому найближчим часом втратить знижку

Субсидії в Україні: хто і чому найближчим часом втратить знижку
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Кабінет Міністрів України вніс зміни до програми призначення субсидій – з наступного опалювального сезону вони торкнуться тих, хто приховує статки, має великі будинки чи квартири або ж працює “в тіні”.

Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це йдеться на сайті Кабміну.

Loading...

Зокрема,  субсидію не призначатимуть тим родинам, які мають новий автомобіль (не менше 5 років), окрім мопеда та автомобілів, наданих органами соціального захисту населення. Можуть втратити відшкодування від держави родини, які отримують дохід від оренди майна, приміром, від здачі в оренду квартири. Про це треба буде зазначати у деклараціях про доходи у графі “інші доходи”.

Власники житлової площі сплачуватимуть за комунальні послуги у повному обсязі, якщо площа квартири перевищує 120 кв. метрів, а будинку — 200 кв. м, окрім дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

Очікують зміни і на безробітніх – на допомогу від держави зможуть претендувати лише ті, хто офіційно зареєстрований як безробітній в центрах зайнятості. Усім іншим, хто працює без оформлення в Україні або за кордоном, органи соцзахисту автоматично рахуватимуть як дохід три прожиткові мінімуми — 5286 гривень.

Також зменшується соціальна норма на газове опалення – з 1 травня вона становитиме 4,5 куб.м на 1 кв.м площі, електроопалення — 30 кВт.год на 1 кв.м площі. При призначені субсидії на понаднормову площу житла, норма може бути збільшена не більш ніж на 30%.

Вимушені переселенці матимуть можливість оформити субсидію без договору оренди житла – для цього в органи соцзахисту треба буде подати заяву та декларацію із зазначенням складу домогосподарства.

Об’єднаним територіальним громадам надаються повноваження  приймати від громадян документи для оформлення субсидії для подальшої передачі їх органам соцзахисту населення, що спрощує процедуру отримання субсидій.

Також Уряд планує преміювати ті домогосподарства, які зекономили ресурси за підсумками опалювального сезону, що завершився.

Як повідомлялось раніше, відсутність коштів у держбюджеті на 2018 рік змусить уряд позбавити багатьох українців субсидій. 

Нагадаємо, за словами директора департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики Віталія Музиченко близько 20% діючих субсидіантів можуть втратити право на пільги з початку нового опалювального сезону.

Також раніше в Департаменті інформації та комунікацій з громадськістю Секретаріату Кабінету міністрів України пояснили, що верифікація субсидіантів виявила ряд системних проблем, тепер система субсидій буде соціально справедливою – державну допомогу отримуватимуть ті, хто дійсно її потребує.

Джерело: Народна Правда
загрузка...