Тютюновий монополіст “Тедіс Україна” змінив структуру власності і співзасновника

Тютюновий монополіст “Тедіс Україна” змінив структуру власності і співзасновника Фото: "Newsonline24"
Автор Марія Петренко в Новини/Соціальна правда

В листопаді минулого року компанія “Тедіс-Україна”, більш відома під старою назвою “Мегаполіс Україна”, змінила структуру власності. Фірми ХАВАНОР МЕНЕДЖМЕНТ ЛІМІТЕД, співвласницею якої є інша кіпрська компанія Турул Інвестмент Лімітет, більше нмає серед власників компанії. Основний акціонер Турулу – нардеп партії “Опозиційний блок” Тарас Козак. Цей факт він підтверджує у своїх деклараціях. Минулого року він отримав 36 млн грн девідендів від кіпрсьої фірми Турул Інвестмент Лімітет.

Loading...

Друга компанія, яка вийшла із засновників Тедіса DRAGONERA SERVICES LTD. А також МЕГАПОЛІС ХОЛДІНГЗ (ОВЕРСІЗ) ЛІМІТЕД покинув Тедіс. Ця компанія контролюється російським підприємцем Ігорем Кесаєвим. Кесаєв володіє групою компаній “Меркурій”, в яку входить найбільший в Росії дистриб’ютор цигарок “Мегаполіс” та роздрібна мережа “Діксі”. Кесаєв ще й виробляє зброю на заводі ім. Дегтярьова для російського ФСБ.

Крім того, у “Тедіса” з’явився новий акціонер ПЛАСІДО ХОЛДІНГЗ ЛІМІТЕД. Реєстрація цієї компанії на британських Віргінських островах. Акціонерами фірми значаться сінгапурці.

Згідно з даними Мін’юсту кінцевими бенефіціарами “Тедісу” є одеський бізнесмен Олександр Кауфман та 75-річний лондонський підприємець Річард Доріан Фенхаллс.

Нагадаємо, що 2016 року Антимонопольний комітет оштрафував “Тедіс Україна” на 431 млн грн за зловживання монопольним становищем на ринку. Згодом господарський суд Києва відхилив позов “Тедіс Україна” до АМКУ про скасування штрафу.  А у березні 2017 року співробітники правоохоронних органів провели обшуки в офісах Тедісу через підозру в ухилення від сплати податків та фінансуванні тероризму.

Мар’яна Мотрунич

Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...