Чому пластикові пляшки не можна використовувати повторно: медики пояснили

Чому пластикові пляшки не можна використовувати повторно: медики пояснили
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Пластикові пляшки не виділяють хімічні речовини у воду під час повторного використання. Небезпека пластикових продуктів полягає у накопиченні бактерій.

Як пише “НАРОДНА ПРАВДА” з посиланням на “UkrHealth”, міф про те, що пластик містить діетилгідроксиламін був поширений 2014 року. Насправді пластикові пляшки та контейнери для їжі виготовляють з поліетилентерефталату, який успішно протестували щодо виділень. Однак дослідження “Canadian Journal of Public Health” встановило, що 65% багаторазових пляшок мають рівень бактерій вище допустимої норми охорони здоров’я.

“Щоденне повторне використання одноразових пляшок може призвести до фізичної деформації пляшки, через що виникає помітне витончення і тріщини. Бактерії можуть затримуватися в цих тріщинах, що є великим ризиком для здоров’я”, – пояснюють автори статті “Практична гастроентерологія” 2007 року.

Як раніше повідомляла “НАРОДНА ПРАВДА”, пластиковий посуд зазвичай є в кожному домі, адже він економічніший, ніж посуд з алюмінію та інших матеріалів. Проблема в тому, що далеко не всі продукти безпечно зберігати в пластиковому посуді. Багато з них дуже швидко псуються, тому що в такому посуді швидше розмножуються бактерії.

Додамо, що з кожним прийомом їжі людина проковтує понад 100 частинок мікропластику, з’ясували фахівці з університету Геріот-Ватт в Единбурзі.

Джерело: Народна Правда