Тука розповів, як жителі Донбасу відчують зміну формату військової операції

Тука розповів, як жителі Донбасу відчують зміну формату військової операції
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Цивільне населення як на лінії зіткнення, так і на тимчасово окупованій території Донбасу не відчує змін після завершення антитерористичної операції та початку операції Об’єднаних сил.

Про це сказав в інтерв’ю УНН заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб Георгій Тука, пише НАРОДНА ПРАВДА.

Loading...

“Я переконаний на 95%, що жодна людина з цивільного населення ні на лінії зіткнення, ні на тимчасово окупованій території якихось радикальних змін після зміни характеру операції не відчує”, — запевнив заступник міністра.

Г.Тука наголосив, що попри гучні штампи, які супроводжували обговорення так званого закону про реінтеграцію Донбасу, переважна більшість позицій якого стосується винятково управління силами ЗСУ, Національної гвардії, СБУ, прикордонників і Національної поліції в зоні проведення операції.

“Це стосується взаємодії між усіма силовими суб’єктами на 90%, і прості люди навряд чи відчують на собі якісь зміни”, — додав він.

Крім того, за словами Г.Туки, у законі є декілька пунктів, які безпосередньо стосуються внутрішньо переміщених осіб. Зокрема, уточнив він, там зазначено, що будь-які правочини, які стосуються права власності, здійснені на тимчасово окупованій території, є недійсними, якщо вони не засвідчені українськими державними нотаріусами і не внесені до Державного реєстру.

“Тобто, якщо у когось із тих, хто виїхав на підконтрольну Україні територію, там лишилося якесь майно і його продали або привласнили, після повернення окупованих територій їхнє право власності на це майно буде поновлене. Таким чином величезні побоювання з боку переселенців, що в той час, як вони мешкають тут, їхнє майно буде безповоротно розграбоване і привласнене іншими особами, безпідставні. Усі майнові права будуть поновлені. Це стосується як фізичних, так і юридичних осіб”, — зауважив посадовець.

Нагадаємо, за словами президента України Петра Порошенка переформатування АТО кардинально змінить операцію управління військовою структурою.

Як раніше розповів військовий експерт Олексій Арестович заміна АТО на операцію Об’єднаних сил дозволить приймати необхідні рішення оперативніше й викорінити бюрократію.

Додамо, що законопроект “Про особливості державної політики щодо забезпечення державного суверенітету України на тимчасово окупованих територіях в Донецькій і Луганській областях” набрав чинності після підписання президентом. Головні зміни можна висловити десятьма тезами.

Джерело: Народна Правда
загрузка...