Якщо вкусив кліщ: назвали речі, які категорично не можна робити

Якщо вкусив кліщ: назвали речі, які категорично не можна робити
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Навесні в парках і лісопаркових зонах з’являється безліч кліщів, які є переносником багатьох захворювань. Якщо ви виявили кліща на собі або дитині, не повторюйте поширених помилок.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише Новини Ю.

1. Не варто мастити кліща олією, слиною або спиртом. У народі вважають, що можна перекрити кліщу можливість дихання через дихальця на тільці, обмастивши його з усіх боків однією з цих чудодійних субстанцій. Отже, кліщ не зможе дихати і відвалиться сам. М’яко кажучи, наука цього не підтверджує. Що робити, якщо людину вкусив кліщ?

Loading...

Не чекайте, поки кліщ задихнеться і відвалиться, але постарайтеся його видалити відразу ж після виявлення. Зробити це можна за допомогою звичайної нитки або спеціального пристрою, який продається в аптеці.

При цьому намагайтеся витягнути кліща цілим, не відірвавши йому голову: саме в ній знаходяться слинні залози, в яких може міститися вірус. Якщо голову все-таки відірвали, видаліть її голкою, як скалку. Зрозуміло, голку перед цим потрібно продезінфікувати.

2. Не давіть кліща. І не викидайте його! Що робити в домашніх умовах, якщо ви виявили, що вас укусив кліщ? Покладіть його в баночку або флакончик або будь-який контейнер, в якому його можна довезти до лабораторії і здати на аналіз.

Найкраще зробити це в той же день, але якщо такої можливості немає, зберігати кліща в закритій ємності можна до 3 днів. Чому це важливо? Тому що кліщ може бути переносником величезної кількості вірусних захворювань, найнебезпечніші серед яких енцефаліт і бореліоз.

До найтяжчих наслідків енціфаліта відносяться параліч, втрата зору і слуху. Якщо не лікувати бореліоз, можливі проблеми з суглобами, серцем, зором, слухом.

3. Не біжіть до інфекціоніста в той же день, коли виявили кліща. Зрозуміло, це можна зробити для власного спокою, але розумніше записатися на прийом, коли у вас на руках вже будуть результати дослідження кліща – через 2-3 дні. Якщо в кліщі знайшли інфекцію, лікар призначить профілактичний курс антибіотиків (а при ймовірності кліщового енцефаліту – протиенцефалітний імуноглобулін).

4. Не здавайте кров на інфекції на наступний день після укусу кліща. У цьому немає ніякого сенсу. Зверніть увагу: навіть якщо зараження відбулося, антитіла в крові з’являються не відразу, а через 2-3 тижні. Щоб подивитися динаміку захисної відповіді організму, лікар може призначити повторний аналіз через 3 тижні після першого обстеження.

5. Не ігноруйте небезпечні симптоми, які можуть проявитися навіть через місяць. Якщо на шкірі з’явилися кільцеподібна еритема (почервоніння навколо місця присмоктування кліща) або протягом 3-30 днів піднялася температура (до 38-40 * С), відразу ж звертайтеся за медичною допомогою і обов’язково скажіть лікареві про укус кліща, щоб лікування було відповідним.

Нагадаємо, кліщі активні в квітні-червні, а також в серпні-вересні.

Також ми розповідали, що  кліщі можуть переносити смертельно небезпечний вірус.

До слова, експерти розповіли, наскільки небезпечними можуть бути наслідки зустрічі зі змією, і чи може потерпілий самостійно надати собі першу допомогу.

Джерело: Народна Правда
загрузка...