Скільки треба спати, щоб не померти молодим

Скільки треба спати, щоб не померти молодим
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Нейробіолог з Наукового центру сну при Каліфорнійському університеті в Берклі Метью Уокер провів дослідження про те, скільки годин сну на добу необхідно людині. Він дійшов висновку, що сон протягом 8-9 годин на добу допомагає запобігти передчасній смерті.

Про це пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на medikforum.

Loading...

“Для зниження ризику інсульту, інфаркту, раку, ожиріння, діабету і щоб не померти молодим, необхідно спати 8-9 годин, причому вісім годин – це обов’язковий мінімум”, – заявив з цього приводу нейробіолог.

За словами Уокера, існує понад 17 тисяч наукових статей, що підтверджують пріоритетність тривалого сну. Якщо регулярно спати не більше 6-7 годин на день, це веде до зростання ризиків різних захворювань, стверджує професор.

Як зрозуміти, наскільки серйозний дефіцит сну для людини? Експерт порадив відповісти на два питання: могли б ви заснути о 11 годині вечора, прокинувшись рано вранці? 2) чи потрібно пити каву, щоб активно працювати в першій половині дня? Якщо людина відповість “так” на хоча б одне з питань, вона спить явно недостатньо, зауважив Уокер.

На думку вченого, для якісного нічного сну важливо дотримуватися низки умов.

“Під час сну людині потрібно вимикати телефон. Також велике значення має навколишнє середовище: температура повітря в кімнаті, зручність ліжка, свіже повітря”, – уточнив біолог.

У той же час не всі дослідники поділяють переконаність в тому, що нічний сон повинен тривати як мінімум вісім годин. Далеко не всім потрібно стільки спати, щоб не відчувати втому на наступний ранок – іноді люди втомлюються саме від довгого перебування в ліжку, вважають ці фахівці.


Більшість з нас думають про безсоння як про нічну проблему, але насправді це проблема, яка зачіпає організм 24 години на добу. З безсонням мозок подібний до вимикача світла, який застряг в положенні “включено”.

Також раніше вчені дійшли дивного висновку – вилікувати людину від впливу депресії можна за допомогою позбавлення її сну, частково або повністю.

Нагадаємо, для більшості людей ранній підйом – справжнісіньке покарання. Навіть дотримання правила “7-8 годин для повноцінного сну” не працює і люди прокидаються в напрузі, відчуваючи страшенну сонливість.

Джерело: Народна Правда