Фінансування “Північного потоку-2”: в Польщі завели на “Газпром” справу

Фінансування “Північного потоку-2”: в Польщі завели на “Газпром” справу Фото: "gazeta.ru"
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Польський антимонопольний регулятор UOKiK 9 травня відкрив справу проти російського “Газпрому” та ще 5 закордонних компаній, які несуть відповідальність за фінансування газопроводу “Північний потік-2”.

Як передає “НАРОДНА ПРАВДА”, про це повідомило “Дзеркало тижня”. UOKiK підозрює, що компанії, попри заборону концентрації, спільно працюють над проектом, здійснюючи фінансування “Північного потоку 2”. Президент офісу має право стягнути штраф розміром до 10%, якщо підприємство здійснило операцію концентрації без згоди керівництва.

У випадку реалізованої операції UOKiK має право змусити компанію продати частину активів, контрольний пакет акцій або розпустити підприємство. Антимонопольний регулятор незадоволений домінуванням російського “Газпрому” на польському ринку газу.

Польський регулятор стверджує, що мета “Газпрому” і його партнерів – Engie, Uniper OMV, Shell, Wintershall – обійти відсутність схвалення UOKiK. При тому невдале створення СП, кроки з організації фінансування спрямовані на фінансування будівництва “Північного потоку 2”.


Як раніше писала “НАРОДНА ПРАВДА”, активізація в інформаційному просторі України теми будівництва “Газпромом” “Північного потоку-2” дуже нагадує крик “пожежа”, після того, як пожежа вже закінчилася. І саме парадоксальне, що в кращих українських традиціях основний вектор зусиль з протидії спрямований всередину країни, а не за її межі. 

Додамо, що газопровід “Північний потік-2” виглядає “політичним хабарем за лояльність до Росії, заявив Президент України Петро Порошенко. 

Джерело: Народна Правда