Українцям на замітку: лише 30 поїздок щомісяця компенсують пільговикам

Українцям на замітку: лише 30 поїздок щомісяця компенсують пільговикам
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Місцева влада зможе самостійно приймати рішення про збільшення кількості поїздок для окремих категорій осіб. Громадянам, які мають пільги з оплати проїзду в усіх видах громадського транспорту на міських і приміських маршрутах, повинні компенсувати не менше 30 поїздок на місяць.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, відповідні нормативи з компенсацій населенню встановлені постановою Кабміну від 14 березня 2018 року № 196.

У разі прийняття відповідного рішення місцевою владою пільги будуть надаватися в готівковій формі з урахуванням цієї норми. Відзначається, що місцева влада зможе приймати рішення про збільшення кількості поїздок для окремих категорій осіб, які мають право на пільги.

Розмір виплат буде визначатися шляхом множення середньої вартості проїзду в міському транспорті на 30 поїздок. Для осіб, які мають право на пільги в міжміському транспорті, розмір щомісячної виплати збільшується на 20%.

Людям з інвалідністю I групи або дітей з інвалідністю (крім дітей до 6 років) пільги компенсують в подвійному розмірі. Для осіб з інвалідністю I, II групи і дітей-інвалідів (крім дітей до 6 років), які навчаються в закладах загальної середньої, професійної та вищої освіти або які проходять реабілітацію, розмір щомісячної компенсації додатково збільшується вдвічі.

У разі неприйняття органом місцевого самоврядування рішення про надання пільг у грошовій формі пільги будуть надаватися в безготівковій формі.


Нагадаємо, вартість проїзду у громадському транспорті Києва підвищиться. Процес розрахунків знаходиться на фінальному етапі.

Нагадаємо також, у КМДА вже затвердили фінансовий план комунального підприємства “Київпастранс”, в якому заплановано підвищення вартості проїзду в громадському транспорті.  Підвищення тарифу з 15 липня передбачається на всіх видах транспорту.

Джерело: Народна Правда