Вчені назвали професії, які можуть призвести до психічних розладів

Вчені назвали професії, які можуть призвести до психічних розладів
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

The British Journal of Psychiatry опублікував звіт про нове дослідження, в ході якого вченими був виявлений зв’язок між професійною реалізацією людей і їх схильністю до психічних захворювань.
Як передає НАРОДНА ПРАВДА, про це пише Новости Ю.

“До шизофренії, уніполярних депресій і біполярних розладів найчастіше схильні люди творчих професій“, – такий висновок було в результаті зроблено авторами цього наукового проекту.

Loading...

Дослідники встановили, що власники професій зі сфери творчості статистично частіше потрапляли в лікарні із загостренням симптомів порушень психіки. Вчені з’ясували це, проаналізувавши дані про здоров’я 4,5 млн людей, що живуть в Швеції.

“Задіяні у творчій роботі люди на 90% частіше проходили лікування від шизофренії у порівнянні з представниками інших професій”, – поділилися дослідники виявленою ними кореляцією.

Крім шизофренії, люди творчих професій частіше опинялися на лікарняному ліжку в критичні моменти погіршень інших психічних недуг. Зокрема, лікування біполярного розладу призначалося їм на 62% частіше, а лікування депресії – на 39% частіше, ніж людям, чия професія не була пов’язана з необхідністю реалізовувати свої творчі здібності.

У відповідні медустанови громадяни від мистецтва потрапляли в основному у віці від 30 до 40 років, уточнили наукові фахівці.

Шизофренія – це важкий хронічний розлад розумової діяльності, що веде до інвалідності. Симптоми захворювання мають різну ступінь тяжкості, зазвичай вони виникають у чоловіків в період пізнього підліткового віку і до 25 років, у жінок – у віці 25-35 років.

Довгий час вважалося, що шизофренія не проявляється або вкрай рідко проявляється до пубертатного періоду. Але в ході недавніх досліджень вченими був зроблений висновок про те, що люди, у яких шизофренію діагностують у дорослому житті, мають схильність до прояву погіршення когнітивних здібностей ще в дитинстві – з 4 до 15 років.


Нагадаємо, раніше ми писали, що депресія, зазвичай, проявляється емоційними симптомами. Але деякі з людей навіть не підозрюють, що депресія може викликати і фізичні симптоми.

Нагадаємо, коли людина втрачає інтерес до своєї роботи в офісі, то це має ефект гірший, ніж депресія, і така апатія не добра для психічного здоров’я.

Раніше повідомлялося, що слід розрізняти перевтому та депресію. Адже це різні речі, хоча і мають схожу симптоматику.

Джерело: Народна Правда
загрузка...