Рак і гепатит: які хвороби видає стан очей

Рак і гепатит: які хвороби видає стан очей
Автор Желізняк Олександр в Новини/Правда про здоров'я

Очі можуть розповісти про різні патологічні процеси, що протікають в організмі.

Про це розповідає НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Ukr.Media.

Часті ячмені

Якщо запалення і почервоніння на повіках з’являються регулярно, та не проходять протягом деякого часу (зазвичай кажуть про 3 місяці) і весь час утворюються на одному і тому ж місці, лікарі можуть запідозрити рак сальної залози (карциному).

Злоякісний вид ячменю тримається постійно, виникаючи періодично. Додатковим симптомом, який повинен насторожити, є випадання вій в області запалення, причому воно може бути частковим.

Жовті горбки

Поява жовтих висипань, більше схожих на горбки, в області повіка — це сигнал про те, що почалася ксантелазма повіка. Як кажуть фахівці, така проблема часто є ознакою підвищення рівня холестерину в крові людини.

Утворення нальоту

Поява специфічного нальоту по краях повік повинно насторожувати. Причина такої проблеми може бути в блефариті. Це запальний процес на повіках. Крім того, такий варіант нальоту може з’являтися при лупи і різних дерматологічних патологіях. Паралельно розвивається підвищена сльозотеча, або, навпаки, надмірна сухість ока. З-за цього починають збиратися лусочки шкіри, які накопичуються на краях повік.

Причин появи проблеми досить багато. Це може бути вплив мікробів, занесених брудними руками, алергія, погана екологія, нестача вітамінів, незбалансоване харчування. Нерідко блефарит відзначається у людей, які страждають на анемію, проблемами зі шлунком, кишечником, карієсом.

Пожовтіння очей

При наявності збоїв печінкової функції починає жовтіти білкова оболонка ока. Причому пожовтіння може вказувати як на збої в роботі жовчного міхура, так і бути проявом цирозу печінки або гепатиту. Такий ефект пояснюється накопиченням в організмі білірубіну: це пігмент жовчі характерного кольору. Його надлишок утворюється, якщо хвора печінка не справляється сама з переробкою.

Випадіння брів

Тривожним сигналом вважається, якщо втрата волосся на бровах досягла третини від їх обсягу. Причому локалізація облисіння також має певний сенс: як правило, патологічно обсипатися брови починають в області ближче до вух. Лікарі кажуть, що таке “облисіння” є ознакою хвороб щитовидної залози. Причому як при її надмірної активності, так і при недостатності функцій.

Варто враховувати, що в такій ситуації можуть проявлятися додаткові ознаки: випадання волосся на будь-яких ділянках тіла, появі ранньої сивини у бровах і т. д. Причому у жінок така патологія зустрічається частіше, ніж у чоловіків, і нерідко може відзначатися у віці 20-30 років.


Нагадаємо, раніше ми розповідали, кому і чому категорично не можна користуватися краплями для очей.

Джерело: Народна Правда