День вишиванки: що українцям варто знати про свято

День вишиванки: що українцям варто знати про свято
Автор Желізняк Олександр в Новини/Соціальна правда

Щороку у третій четвер травня весь світ святкує День вишиванки. Міжнародне свято у 2018 році відзначатимуть 17 травня. Воно не має релігійного чи державного характеру, а покликане зберегти споконвічні українські народні традиції носити етнічний вишитий одяг.

Loading...

Про це повідомляє “НАРОДНА ПРАВДА” з посиланням на upn.in.ua.

На День вишиванки кожен охочий може долучитися до акції збереження української самобутності та одягти вишиванку на роботу, у школу чи університет. Акцію започаткувала 2006 року студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк.

Ідея свята – збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення загалом. Свято не передбачає обов’язкових заходів, окрім одягання вишиванки. Хоча протягом усієї історії заходу з ініціативи студентів, школярів, громадських та культурних діячів проводяться концерти, хода, конкурси, вечорниці, ярмарки. Таким чином кожен може виразити свою національну та громадянську позицію, культурну освіченість та духовну свідомість.


Як раніше писала “НАРОДНА ПРАВДА”, у Львові з нагоди 75-ї річниці заснування дивізії “Галичина” відбувся парад вишиванок під назвою “Марш величі духу”. Близько тисячі людей у вишиванках пройшли ходою центральними вулицями міста. 

Додамо, що Марина Порошенко одягла для зустрічі турецького лідера пальто з вишивкою і балетки. Елегантна Марина Порошенко супроводжувала президента України на зустрічі з президентом Туреччини Тайіпом Ердоганом і його дружиною Еміне. 

Хочете читати новини в іншому форматі?
Підписуйтесь на телеграм-канал НАРОДНА ПРАВДА
Підписатись можна ТУТ
Джерело: Народна Правда
загрузка...
загрузка...