Сила в правді

Навігація
Головна Новини "М'ясник" Бабич може замінити Суркова вже найближчим часом

“М’ясник” Бабич може замінити Суркова вже найближчим часом

”М’ясник” Бабич може замінити Суркова вже найближчим часом
в Новини/Політична правда

Російські засоби масової інформації прогнозують, що його місце займе колишній претендент на посаду посла в Україні.

Повідомляє НАРОДНА ПРАВДА посилаючись на ТСН.

На днях стало відомо, що Сурков позбудеться посади при Путіні через провал в Україні.

ЗМІ з посиланням на джерела у Кремлі називають причинами такого кроку Путіна невдоволення результатами: стратегія зайшла в глухий кут, мінські угоди не виконуються і проривів наразі не передбачається.

Прес-секретар глави РФ Дмитро Пєсков прокоментував цю інформацію, заявивши, що в Кремлі не оголошують заздалегідь про кадрові зміни. Щодо питання зміни політики Росії у питанні Донбасу Пєсков вказав, що її визначає лише Путін, а не держслужбовці.

Поки офіційний Кремль не коментує можливі перестановки, ЗМІ називають ім’я наступника Суркова – Михайло Бабич. Його шанси оцінюють з найбільшою вірогідністю. Зараз він знаходиться на посаді повноважного представника президента Росії в Приволзькому федеральному окрузі.

Бачич, звісно, є членом провладної партії “Єдина Росія”. Служив у ПДВ та військах КДБ СРСР. Він закінчив Рязанське вище військове командне училище зв’язку, а також юридичний факультет Московського інституту економіки, менеджменту і права, крім того має диплом “фінансовий менеджмент” з ще одного вишу і вчився на факультеті перепідготовки та підвищення кваліфікації Військової академії Генштабу.

Після служби Бабич керував компаніями “Корпорація Антей”, “Шуйські ситці” і “Росмясомолторг”, яка займалася поставками обмундирування і продовольства для російських силових відомств. Через таку діяльність він отримав прізвисько “М’ясник”.

Раніше, керівництво “Росмясомолторг” підозрювалося в привласненні 2 млрд рублів від товарів, які надійшли як американська та європейська гуманітарна допомога російським пенсіонерам. Бабич провину заперечував. Винним зрештою визнали топ-менеджера “Антея”.

Відзначився він і в Іванівській області – на посаді першого заступника глави адміністрації області. Спершу одна з алкогольних компаній нібито за його підтримки придбала контрольний пакет акцій спирткомбінату. Правоохоронці нічого незаконного не знайшли. Однак справа про створення представництва Іванівської області в Москві, яке очолював Бабич, ледь не закінчилася його арештом, оскільки утримання цього органу коштувало так само, як і розвиток охорони здоров’я та освіти в регіоні. Ордер на його затримання вже був підписаний, але Бабич виїхав з Москви. ЗМІ повідомляли, що справу начебто закрили на прохання губернатора, який направив телеграму Путіну.

Політична кар’єра Бабича зосереджувалася на роботі в урядах різних регіонів Росії, зокрема, і в Чечні. Як член Ради безпеки Російської Федерації Бабич 2014 року погодив окупацію Криму. У 2000-х Бабич отримав посаду заступника голови уряду Московської області, однак на ній він довго не протримався: чиновника звільнили “за неодноразове грубе порушення трудових обов’язків і припиненням доступу до державної таємниці”. Бабич поновився на посаді за рішенням суду, але одразу звільнився за власним бажанням.

У липні 2016 року коли Володимир Путін звільнив з посади посла в Україні Михайла Зурабова. Бабича збиралися зробити його наступником. Про це заявляв Пєсков, а депутати російської Госдуми погодили його кандидатуру на дипломатичну посаду.

Водночас глава українського МЗС Павло Клімкін заявляв, що не бачив жодного агреману на призначення вихідця із російських силових структур новим послом. Крім того, Україна не поспішала із погодженням головного дипломата, оскільки не бачила “позитивної динаміки” у відносинах із Росією.

Тож Бабич продовжив свою роботу у Приволзькому федеральному окрузі. Нині російські ЗМІ пишуть про те, що незабаром глава РФ звільнить його з цієї посади.

Уже колишнім представником Путіна в регіоні називає його бойовик Олександр Жучковський, який є неофіційним інформатором із терористичного середовища.

“Маю інформація про те, що Владислав Сурков вже не курирує український напрям і більше не стосується “Луганської та Донецької республік”. Куратором ЛДНР став Михайло Бабич, колишній повпред президента в Приволзькому федеральному окрузі. Кажуть, що у нього репутація жорсткого керівника, який добре ламає кланові системи і створює високу керованість”, – повідомив він у соцмережах.

Жучковський проводить аналогію з призначенням главою Дагестану Володимира Васильєва, “який був відправлений туди саме для того, щоб “навести лад” через злам кланових дагестанських традицій”.

“Можливо, щось подібне чекає і на Донбас. Тут досить жорстка кланова система – зчіпка представників старих (регіонали, ахметівці) і нових донбаських еліт”, – прогнозує бойовик.

Фахівці тим часом говорять про те, що Суркова на “посаді” куратора Донбасу можуть замінити або Бабичем, або віце-прем’єром РФ Дмитром Козаком. Політичний експерт Андрій Окара у коментарі ТСН.ua порівняв ймовірні кандидатури.

“Михайло Бабич – людина, яка має досить конкретний військовий досвід. Якщо оцінювати людей за стилем мислення чи політичної дії, то він вважається людиною силового вирішення питань. Він близький до силових структур, з військовим і напіввійськовим досвідом. На противагу йому Сурков – людина з дуже специфічним політичним бекграундом постмодерного типу, він відомий специфічними нетрадиційними методами вирішення політичних комбінацій. Бабич же – людина системна, яка звикла працювати в жорсткій адміністративній вертикалі, і як політична фігура він має підтримку в силових органах, для них він – своя людина. З його появою у врегулюванні ситуації на Донбасі може бути пов’язана посилена силова складова. У нього є контакт з ФСБ. Сурков натомість – несистемний і незрозумілий. Що стоїть за зміною луганських маріонеток і які цілі ставить Москва щодо перевороту у “ЛНР”. Що стоїть за зміною луганських маріонеток і які цілі ставить Москва. Так званий “переворот в “ЛНР” був конфліктом внутрішнім – між людьми помічника Путіна і людьми, пов’язаними з ФСБ РФ”, – говорить експерт.

Роман Безсмертний, колишній представник України в політичній підгрупі в ТКГ в Мінську, вважає, що будь-яка політична фігура, висунута на зміну Суркову, суттєво не вплине на процес із врегулювання ситуації.

“Згадайте, який був сплеск надій, які згасли дуже швидко, після призначення Бориса Гризлова (представник РФ в контактній групі, – ред.). Не потрібно обнадіюватися: може відбутися перестановка, але вплив не зміниться”, – каже він і додає: “Я думаю, що зміна тільки ускладнює подальший рух і досягнення домовленностей. Тому що з’явиться з часом ще один фактор впливу”.

На думку політика, кадрові переформатування не усунуть помічника глави РФ із процесу.

Із системи, яка створена Путіним, – не випадають. Звідти виносять вперед ногами

“Із системи, в якій працював, працює і буде працювати Владислав Сурков – системи, яка створена Путіним, – не випадають. Звідти виносять вперед ногами. Не має значення, де він буде, на якій посаді, його вплив зберігатиметься і він буде немалий, на Донбас в тому числі. Якщо самому Путіну потрібно буде зробити якийсь демонстративний маневр для світу, то це не означає, що зміниться роль і місце тої чи іншої людини”, – переконаний він.

Бабича Безсмертний називає “достатньо цінною фігурою для президента Росії”.

“На нього і раніше покладалися досить такі незручні завдання”, – зазначає політик.

Щодо Дмитра Козака він зауважує, що економічна складова донбаського питання з осені минулого року вже фактично перебувала в руках віце-прем’єра.

Безсмертний також поділився і своїми думками стосовно майбутнього Суркова.

“Стаття (помічника президента РФ. – ред.) “Государство-полукровка” – оце квінтесенція процесу. В ній він уособив себе і зрівняв з тим, що є Російська Федерація. Я вперше в історії бачу позицію, коли людина на посаді помічника ідентифікує себе із державою. Це свідчить про те, що в цієї людини дуже далекоглядні плани. Він звик бути сірим кардиналом, а на цій позиції він буде завжди впливати на прийняття рішень”, – вважає політик.

На думку Окари, якщо замість Суркова призначать віце прем’єра РФ, ситуація на Донбасі може дещо послабитися.

“Козак є вихідцем з Кіровоградської області. Він неконфліктний і досить поміркований. На скільки Козак ефективний менеджер, можна дивитися по врегулюванню ситуації у Придністров’ї, за яке він відповідає останні 15 років: конфлікт не вирішується, але і не загострюється. На Донбасі, можливо, зменшиться кількість “отпускников” та “ихтамнетов”. За Бабича можна очікувати посилення напруги, переходу до більш прямих і радикальнх дій”, – зазначає він і додає, що наразі, за різними інсайдерськими оцінками, урядовець все ж займатиметься більш рутинними питаннями щодо Донбасу, “якщо для нього там є місце”.

Експерт також наголошує на походженні Козака, що може бути ймовірною завадою для його призначення.

“У нього є “негатив”: він уродженець України. Людина з Кіровоградської області, навіть не з Донбасу. Я думаю, що Козак – це людина для часів миру. Зараз я не бачу умов. щоб він був затребуваний. Проте все вирішується в одній голові”, – робить висновк Окара.


Нагадаємо, як звернув увагу американський журналіст і публіцист, фахівець з Росії і СРСР Девід Саттер, головна загроза для стабільності путінської системи – невдоволення населення в зв’язку з існуючим беззаконням. І потрібен поштовх, як це було в Україні, коли жорстоко побили студентів, щоб населення Росії нарешті відреагувало, підсумував Сеттер.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: