“Північний потік-2” зруйнує Євросоюз – МЗС Польщі

”Північний потік-2″ зруйнує Євросоюз – МЗС Польщі
Автор Желізняк Олександр в Закордонна правда/Новини

Трубопровід «Північний Потік-2», що планують провести від Росії до Німеччини під Балтійським морем, є поганою угодою для Європейського Союзу та України, цього трубопроводу не повинно бути. Так вважає міністр закордонних справ Польщі Конрад Жиманський, пише НАРОДНА ПРАВДА із посиланням на Politico.

За його словами, як тільки “Північний потік-2” буде відкритий, і “Газпром” отримає технічні можливості обслуговувати своїх західноєвропейських клієнтів без української системи транспортування, будь-яка угода буде грунтуватися виключно на доброї волі Росії, що навряд чи є гарантією незалежності.

Для Росії обхід України є основним геополітичним підґрунтям, що стоїть за “Північним потоком-2”. Малоймовірно, що Москва зможе відмовитися від цієї мети, як тільки трубопровід встановлять. Підтримка значної кількості газу, що передається через Україну, може й повинна бути погоджена в ході тристоронніх переговорів, але вірити «Газпрому» не можна.

Чиновник вважає, що негативний вплив «Північного Потоку-2» не обмежується лише Україною. “Цей трубопровід також матиме політичний та економічний вплив на ЄС, посилюючи європейську залежність від Росії, що призведе до квазімонополії на єдиний маршрут постачання газу. Крім того, підвищений рівень концентрації ринку в Німеччині негативно вплине на інші ринки, особливо в Центральній та Східній Європі”.

“Північний потік-2” полегшить «Газпрому» можливість застосування дискримінаційних цінових та інших антиконкурентних практик, що він неодноразово робив у минулому.

Ось чому Польща так чітко впевнена, що проект “Північний потік-2” не повинен просуватися.

Однією з найактуальніших проблем є своєчасне прийняття поправленої газотранспортної директиви, яка б прояснила, що правила ЄС застосовуються до всіх газопроводів – не тільки між членами ЄС, але також і з третіх країн. Це необхідно для забезпечення адекватної конкуренції та забезпечення поставок. Якщо Європа не зможе застосувати власні правила до “Північного потоку-2”, який є згубним для європейського ринку та шкідливим для України, основи Європейського Союзу будуть серйозно підірвані.

Навіть якщо трубопровід принесе користь Німеччині та Росії в короткостроковій перспективі, Європа в кінцевому підсумку програє.

Раніше НАРОДНА ПРАВДА інформувала, що у Польщі завели справу на “Газпром” через фінансування “Північного потоку-2”.

Джерело: Народна Правда