Сила в правді

Навігація
Головна Новини В Україні можуть заборонити звичну всім рекламу ліків

В Україні можуть заборонити звичну всім рекламу ліків

В Україні можуть заборонити звичну всім рекламу ліків
в Новини/Правда про здоров'я/Соціальна правда

МОЗ має намір ввести державний контроль за рекламою лікарських засобів. Про це повідомляє НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на Facebook міністра охорони здоров’я Уляни Супрун.

За її словами, Україна в цьому аспекті дуже відстає від країн Заходу, де є чіткі правила і норми поширення реклами ліків. У зв’язку з цим МОЗ підготував новий законопроект, який повинен обмежити “простір для маніпуляції про препарат і його властивості”.

“Уявіть, більше 50% від усього ринку спожитих ліків в 2017 році становлять ліки без доведеної клінічної ефективності! З 10 найпопулярніших препаратів, які купували українці в минулому році, тільки кожен третій відноситься до категорії основних лікарських засобів. Все решта – симптоматичні і супутні препарати, або ж такі, які не мають достатньої бази ефективності “, – заявила Супрун.

Міністр зазначає, що деякі споживачі таких ліків могли відмовитися від дійсно необхідного їм лікування, бажаючи заощадити.

Супрун називає кілька основних пунктів підготовленого законопроекту:

  • обмеження змісту реклами відповідно до директив ЄС:
  • заборона реклами цілительства і нетрадиційної медицини;
  • забороняється задіяти в рекламі конкретного відомих людей, акторів, що зображують медпрацівників;
  • заборона інформації про те, що ліки призначені виключно для лікування дітей;
    зміст реклами має відповідати інструкції по застосуванню лікарського засобу;
    чітке визначення професійних медичних видань, де дозволена реклама ліків, непередбачених законом, а також розробка і затвердження урядом окремого Порядку реклами лікарських засобів, спрямованої на медичних і фармацевтичних працівників.
  • МОЗ отримує функцію контролю і моніторингу реклами, встановлюються чіткі штрафи до телеканалів і радіо за рекламу ліків з порушенням. Санкції буде застосовувати Нацрада з телебачення і радіомовлення – в розмірі 5% від ліцензійного збору за 1 порушення, Держпродспожівслужба і Антимонопольний комітет.

Нагадаємо, що останнім часом Супрун регулярно дає різноманітні поради українцям. З останнього – Супрун пояснила, коли і кому слід робити МРТ.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: