Сила в правді

Навігація
Головна Новини Вселенський Патріархат не починав процедури, необхідні для надання автокефалії УПЦ - Митрополит Антоній

Вселенський Патріархат не починав процедури, необхідні для надання автокефалії УПЦ – Митрополит Антоній

Вселенський Патріархат не починав процедури, необхідні для надання автокефалії УПЦ – Митрополит Антоній
в Новини/Соціальна правда

У Константинопольського Патріархату немає виняткових повноважень у питаннях автокефалії УПЦ. Про це в своєму інтерв’ю «Православна Життя» заявив Керуючий справами Української Православної Церкви митрополит Антоній (Паканич), повідомляє НАРОДНА ПРАВДА.

Коментуючи повідомлення про те, що держдіячі заявляють, що «Вселенський Патріархат починає процедури, необхідні для надання автокефалії УПЦ», митрополит Антоній повідомив:
«Це словосполучення з’явилося в наших ЗМІ, але його немає в офіційних документах Константинопольського Патріархату. Таким чином, це або самообман, або спроба видати бажане за дійсне. Також не виключаю, що політики, які заявляють подібне, введені в оману власними недобросовісними радниками».

Також владика нагадав, що Константинопольський Патріархат зробив заяву, що, отримавши петиції політичного керівництва України про дарування автокефалії, буде тісно спілкуватися і координувати свої дії зі своїми сестринськими Православними Церквами з цього питання. Іншими словами, буде розглядатися саме питання, а не початок будь-яких процедур для нібито «надання автокефалії УПЦ».

На питання редакції що було б, якби Патріархат все ж видав якийсь документ, що проголошує автокефалію в односторонньому порядку, митрополит в свою чергу зауважив, що «якби таке сталося, це означало б розкол всього світового Православ’я і тому сумнівно, щоб Вселенський патріархат на таке зважився, як і інші Помісні Церкви, особливо ті, які, як і УПЦ, пережили або переживають трагедію розколу».

Митрополит Антоній також упевнений, що в нашій же країні, яка переживає зараз перед собою безпрецедентне за всю сучасну історію України політичне протистояння і військові конфлікти, політичне рішення даного питання тільки посилило б громадські міжусобиці.

Крім того, він повідомив, що в даний момент практично всі Помісні Церкви висловлюють підтримку Української Православної Церкви і вірність канонічному порядку. Віруючим ж митрополит побажав не панікувати і не поширювати чутки. «Тим же, хто проводить час в інтернеті, ретельно варто перевіряти отриману інформацію і не транслювати так звані вкидання. Саме зараз ми всі повинні бути максимально відповідальні за свої слова і діяння і не ставати знаряддям в чужих зловмисних руках. Віруючим сьогодні слід згуртуватися навколо нашого Предстоятеля Блаженнішого Митрополита Онуфрія, довіритися Священноначалія нашої Церкви і підтримати його молитвою».

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: