Житло для учасників АТО: скільки грошей виділили

Житло для учасників АТО: скільки грошей виділили
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Державні кошти на придбання житла отримуватимуть безпосередньо родини учасників АТО.

Про це повідомив в середу, 16 травня, міністр соціальної політики Андрій Рева, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на «Прямий».

Loading...

“Це не нова процедура, вона існує вже два роки. Якщо раніше ми давали гроші обласним державним адміністраціям — вони купляли [квартири] і потім передавали людям — то тепер кошти підуть конкретним громадянам на купівлю житла. І вони самі купляють. Ця кардинальна зміна системи закупівля житла відбулася ще в 2016 році. За новим порядком більше тисячі було закуплено і не було жодної скарги”, – сказав міністр.

Він нагадав, що сьогодні на засіданні Кабінету міністрів України було прийнято рішення про виділення більш ніж 300 млн грн. на придбання житла родинам учасників АТО – “Черги на житло немає. Регіони формують нам заявку і ми відповідно до цієї заявки в межах бюджетних коштів перераховуються гроші. Так, щоби хтось рік-два чекав — такого немає”, – наголосив Рева.

Урядовець пояснив, що отримувачі коштів на придбання житла можуть самі вирішувати, яке житло купувати:

“Кошти перераховуються на рахунок і коли громадянин укладає договір — ці кошти, згідно з представленим в банк договором, перераховуються на розрахунковий рахунок організації, яка є в договорі. Це може бути готове житло, може бути інвестиційний внесок — це вже на вибір людини. Задача чиновника — перевірити чи має право ця людина на компенсацію, перевірити склад сім’ї і зробити розрахунок на кожного члена сім’ї”, – сказав Рева.


Нагадаємо, раніше ми писали, що парламент України не прийняв в першому читанні зміни до Земельного кодексу щодо інтересів учасників АТО. За законопроект №7511 проголосували 225 депутатів при необхідних 226.

Джерело: Народна Правда
загрузка...