Чим обернеться для України відсутність траншу МВФ

Чим обернеться для України відсутність траншу МВФ
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

В Україну прибула друга в поточному році технічна місія Міжнародного валютного фонду.

У лютому представники МВФ працювали в країні на прохання української сторони і обговорювали з нашою владою виконання зобов’язань, хід реформ. У травні команда технічної місії буде зустрічатися з представниками органів влади та ринку управління активами, передає НАРОДНА ПРАВДА p посиланням на NewsOne.

На відміну від оціночної місії технічна не має на увазі, що піде рішення про видачу чергового траншу. Але напружитися варто – кредитна програма не виконується, гроші Україна не отримує, свої зобов’язання не виконує, а валюта в другій половині року буде дуже потрібна для погашення зовнішніх боргів.

Без неї для України справа пахне дефолтом в 2019-2020 роках. Тобто ризики є вже в рік президентських і парламентських виборів – навіщо це політикам? Але і кредиторам наш дефолт теж ні до чого – якщо держава оголошує, що не в змозі розраховуватися з боргами, гасити свої зобов’язання перед Фондом ми теж не будемо.

Кредитна програма затиснута ще і в політичні тиски – всі зобов’язання, на яких зараз найбільше наполягає МВФ, зависли на рівні прийняття рішень парламентом і урядом. На слуху два обов’язкових пункту: ВР повинна розібратися з антикорупційним судом, а Кабмін – з ціною на газ для населення.

У цих двох питаннях закордонні донори проявили свою наполегливість – Україна пропонує варіанти, але всі вони йдуть в розріз з чіткими установками кредиторів: антикорупційний суд повинні формувати при безпосередній участі міжнародного громадської ради експертів, а тарифи на газ необхідно переглядати по імпортному паритету. Всі комбінації, які на даний момент запропонувала українська сторона, для МВФ неприйнятні.

Антикорупційний суд. Останні схеми від політиків, які ті запропонували МВФ, стосувались можливості Вищої кваліфікаційної комісії суддів України подолати право вето громадської ради міжнародних експертів на кандидатуру того чи іншого судді антикорупційного суду.

Газ. Тарифи – друге за значністю питання, після антикорупційного суду. У минулому році Кабмін своєю постановою зобов’язався переглядати розцінки, але своє ж рішення спочатку проігнорував, а потім відстрочив.

Останній варіант перегляду цін від “Нафтогазу”: підвищення на 58% -65%, в залежності від обсягів споживання газу. Якщо споживач вписується в норму 3,3-5,4 куба в місяць на людину, ціна не змінюється, якщо споживає більше, вона збільшується з червня до 10,99 тис. грн за куб, а з жовтня до 11,47 тис. грн за куб. МВФ така формула не підійшла.


Як раніше писала “НАРОДНА ПРАВДА”, за останні кілька місяців прем’єр-міністр України Володимир Гройсман вже вдруге зустрівся з помічником Держсекретаря США з питань Європи та Євразії Вессом Мітчеллом. Відбулося обговорення стратегічних питань взаємної співпраці. 

Нагадаємо, що Міжнародний валютний фонд прагне, щоб підвищили вартість газопостачання для вищого класу українців. А малозабезпечених планують підтримувати завдяки субсидіям.

Джерело: Народна Правда