Трамп натиснув на Меркель через “Північний потік 2” – ЗМІ

Трамп натиснув на Меркель через “Північний потік 2” – ЗМІ
Автор Желізняк Олександр в Економічна правда/Новини

Під час переговорів з канцлером Німеччини президент США Дональд Трамп закликав німецьку сторону відмовитися від підтримки проекту “Північний потік-2”.

Про це стверджує The Wall Street Journal, посилаючись на джерела серед американських, та європейських чиновників, передає НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на РБК.

За словами джерел, в обмін американський лідер запропонував Меркель почати переговори США і ЄС щодо нової торговельної угоди. У разі, якщо вона не буде підписана, Європа з 1 червня зіткнеться з обмежувальними митами США на сталь та алюміній.

WSJ зазначає, що канцлер не відмовилася від підтримки будівництва газопроводу, але заявила про готовність ЄС запропонувати Вашингтону «тіснішу співпрацю» в газовій сфері, якщо США відмовляться від введення цих мит.

Видання наводить слова німецького чиновника, який відзначає, що Трамп має намір заблокувати «Північний потік-2», щоб США могли продавати скраплений газ в Європу через Німеччину. Крім того, Вашингтон виступає проти газопроводу через те, що це зробить Україну більш вразливою для тиску з боку Росії.

Як пише газета, високопоставлений чиновник Білого дому заявив, що президент США під час зустрічей з канцлером ФРН дійсно обговорював і мита, і газопровід, але ніколи не пов’язував ці два питання. «Це два окремих питання», – підкреслив чиновник.


Раніше НАРОДНА ПРАВДА інформувала, що у Польщі завели справу на “Газпром” через фінансування “Північного потоку-2”.

Джерело: Народна Правда