Сила в правді

Навігація
Головна Новини Нові правила нарахування субсидій: що варто знати українцям

Нові правила нарахування субсидій: що варто знати українцям

Нові правила нарахування субсидій: що варто знати українцям
в Новини/Соціальна правда

З початку травня в Україні вступили в силу нові правила надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. В результаті цього близько 20% одержувачів субсидій можуть залишитися без допомоги від держави.

Нові порядки позначаться, перш за все, на офіційно безробітних, тих, хто винаймає квартиру, і внутрішньо переміщених особах, пише НАРОДНА ПРАВДА з посиланням на ostro.

За словами директора департаменту державної соціальної допомоги Міністерства соціальної політики України Віталія Музиченка, кожна п’ята українська родина може втратити субсидії в зв’язку з прийняттям нових правил.

“У наступному опалювальному сезоні субсидію на оплату житлово-комунальних послуг може втратити кожна п’ята українська родина. Точна кількість українців, які втратять право на субсидії після зміни критеріїв їх нарахування, стане зрозумілою приблизно через півроку. Але об’єктивно, на наш погляд, це десь то 15-20%. Це ті, хто може її не отримати на наступний період “, – заявив чиновник.

Згідно з новими правилами по нарахуванню житлових субсидій, такої допомоги позбавляються:

1. Власники квартири площею більше 120 кв.м. і будинку – понад 200 кв.м. Виняток становлять будинки сімейного типу, а також сім’ї, в яких не менше року проживають троє і більше дітей, з урахуванням тих, над якими встановлено опіку чи піклування.

2. Якщо в складі сім’ї є власники транспортного засобу (крім мопеда), якому менше п’яти років. При цьому не враховуються транспортні засоби, отримані безоплатно або придбані на пільгових умовах через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення, в тому числі за рахунок грошової допомоги на придбання автомобіля.

3. Якщо одержувач субсидії або член його сім’ї за останні 12 місяців зробив покупку на суму понад 50 тисяч грн. (Крім оплати медичних, освітніх та житлово-комунальних послуг).

4. Якщо є прострочена понад два місяці заборгованість по оплаті житлово-комунальних послуг, загальна сума якої перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

5. Субсидія також не призначається, якщо в складі домогосподарства або в складі сім’ї члена домогосподарства є особи, які досягли 18-річного віку, які офіційно не працевлаштовані та не перебувають на обліку в центрі зайнятості як безробітні; або якщо їх середньомісячний дохід менше, ніж офіційно встановлена мінімальна заробітна плата. Виняток становлять студенти, які навчаються за денною формою навчання.

Згідно з новими правилами, тепер будуть враховуватися доходи не тільки тих, хто фактично проживає (або зареєстрований) в квартирі або будинку, але всіх членів сім’ї (чоловіка, дружини і неповнолітніх дітей).

Ще одним нововведенням є те, що безробітні українці не зможуть тепер оформляти субсидії з нульовим доходом, якщо вони офіційно не перебувають на обліку в центрі зайнятості. У такому випадку їм автоматично буде нараховуватися дохід в розмірі трьох прожиткових мінімумів (5286 грн), і з таким “офіційним доходом” вже складно буде розраховувати на хорошу субсидію.

Нові правила нарахування субсидій торкнуться і внутрішньо переміщених осіб. Спочатку переселенцям було досить складно оформити субсидію, так як для цього був потрібний договорів про оренду житла, на що не завжди погоджувалися власники квартир. Представники громадських організацій неодноразово зверталися до уряду з проханням переглянути такий порядок, так як переселенці масово скаржилися на відсутність субсидій.

З травня місяця уряд дозволив переселенцям, котрі орендують житло, не надавати договір про оренду житла для отримання субсидії.

У Мінсоцполітики звертають увагу, що всім внутрішньо переміщеним особам, які отримують субсидії, необхідно повторно подати заяву та декларацію.


Нагадаємо, кияни зможуть отримати субсидiї нa oпaлeння тa гaрячу вoду лише у разі відсутності бoргiв.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Оцініть цей матеріал 1 Зiрка2 Зiрки3 Зiрки4 Зiрки5 Зiрок
Loading...

Загрузка...
Загрузка...
Загрузка...

Останні Новини

Scroll Up

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: